...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

100 certyfikowanych producentów rogala świętomarcińskiego

Z roku na rok wydłuża się lista wielkopolskich firm, które przeszły proces certyfikacji i potwierdziły, że produkują oryginalne rogale świętomarcińskie. W 2013 r. lista przekroczyła liczbę 90, w tym roku liczy równo 100 pozycji! 5 listopada w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej firmy te odebrały specjalne certyfikaty.

Mowa oczywiście o potwierdzeniu jakości uzyskania praw do wytwarzania Produktu Chronionego Oznaczeniem Geograficznym. Przypominamy, że to oznaczenie zawęża produkcję rogali świętomarcińskich do regionu Wielkopolski, a także wymaga ścisłego trzymania się receptury potwierdzonej wielowiekową tradycją (o rogalu świętomarcińskim czytaj TUTAJ).

Podczas uroczystości w Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu poznaliśmy listę producentów gwarantujących wysoką jakość tradycyjnego wypieku rodem z Wielkopolski:

LISTA 100 FIRM, KTÓRE OTRZYMAŁY CERTYFIKATY

Po uroczystości wręczenia certyfikatów, zorganizowanej przez Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu, cukiernicy, władze Izby, a także wiceprezydent Poznania Tomasz Kayser częstowali poznaniaków pysznymi rogalami.

Za parę dni, 11 listopada, poznaniacy będą obchodzić Narodowe Święto Niepodległości, objadając się rogalami świętomarcińskimi. Jak szacują wielkopolscy cukiernicy, w tym dniu mieszkańcy Poznania zjedzą ich nawet 600 ton.

 

źródło: Wielkopolska Izba Rzemieślnicza

Fot. Katarzyna Rusin-Smolińska, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji