...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

  1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
  2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
  4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
  5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
  7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

1,35 pączka na sekundę!

W poniedziałek, 20 lutego, w poznańskim Cechu Cukierników i Piekarzy odbyły się XIII Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas. Zwyciężył Piotr Frąckowiak, który zjadł 10 pączków w 7 minut i 5 sekund.

Rekord - ustanowiony w 2011 roku - i tym razem nie został pobity. Wówczas konsumpcja zajęła zwycięzcy jedynie 4 minuty i 12 sekund.

 

W przypadający w tym tygodniu Tłusty Czwartek Polacy zjedzą 100 mln pączków! Tak wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Tesco Polska.Tylko 4% respondentów zadeklarowało pączkową powściągliwość. Po 3-5 pączków w Tłusty Czwartek sięgnie 47 proc. respondentów.  Co trzeci badany planuje w tym roku zjeść 1-2 pączki (35 proc.), a aż 14 proc. uczestników badania deklaruje zjeść więcej niż 5 pączków.Z wywiadu wynika również, że kobiety będą bardziej dbały o swoją dietę, a panom takie okazje sprzyjają do pełnego rozpasania i aż 14% deklaruje zjeść więcej niż 5 pączków.

W dzisiejszych mistrzostwach w zdecydowanej większości uczestniczyli Panowie w różnym wieku, ale kobiet również nie zabrakło. Najstarsza uczestniczka Pani Alicja Borucka, mając 76 lat, stanęła w szranki z młodzieżą, Poznaniakami w średnim wieku i sportowcami.Organizatorzy Mistrzostw zadbali o zdrowie i kondycję pożeraczy pączków. Nagrodą główną był karnet na basen, a Międzynarodowe Targi Poznańskie przekazały liderom karty wstępu m.in. na Targi FIT-EXPO Fitness and Sport Park, które odbędą się 12-14 maja.

 

Musimy podkreślić, że wydarzenie przebiegało w bardzo kulturalnej atmosferze. Absolutnie nie miało nic wspólnego ze znanymi z Internetu filmikami, na których uczestnicy konkursów, to bohaterzy ogromnych gabarytów, którzy ugniatają żywność, którą mają spożyć. Takich scen na tej imprezie nie znajdziecie. Piekarze i cukiernicy, którzy wspierają niniejsze wydarzenie, organizują je z myślą o dobrej zabawie. Ponadto piekarstwo i cukiernictwo bardzo się zmienia. Zakłady rzemieślnicze oferują pyszne produktu, ale podkreślają, że ważny jest rozsądek. Dlatego promują zdrowy tryb życia. Bo przecież liczy się umiar. A jeśli, tak jak dziś uczestnicy mistrzostw, pofolgujemy sobie, to po prostu trzeba odpokutować i zadbać o kondycję na siłowni lub podczas pływania.

Bieżące wydanie czasopisma

W najnowszym MB: piękne rzeźby z cukru i jeszcze piękniejsze dekoratorki, czyli Polskie Złotka z Luksemburga! 10 lat polskich startów w mistrzostwach świata (2008-2018). Living coral i hot trendy w cukiernictwie 2019. Rzemiosło piekarskie w obliczu wyzwań konsumentów, rynku i rosnącej globalizacji.

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj okrojony numer (Katalog reklam) online lub pobierz PDF >>

Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji