czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Artykuł

1,35 pączka na sekundę! 0

dodano ,Redakcja PS

W poniedziałek, 20 lutego, w poznańskim Cechu Cukierników i Piekarzy odbyły się XIII Mistrzostwa Poznania w jedzeniu pączków na czas. Zwyciężył Piotr Frąckowiak, który zjadł 10 pączków w 7 minut i 5 sekund.

Rekord - ustanowiony w 2011 roku - i tym razem nie został pobity. Wówczas konsumpcja zajęła zwycięzcy jedynie 4 minuty i 12 sekund.

 

W przypadający w tym tygodniu Tłusty Czwartek Polacy zjedzą 100 mln pączków! Tak wynika z badania przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie Tesco Polska.Tylko 4% respondentów zadeklarowało pączkową powściągliwość. Po 3-5 pączków w Tłusty Czwartek sięgnie 47 proc. respondentów.  Co trzeci badany planuje w tym roku zjeść 1-2 pączki (35 proc.), a aż 14 proc. uczestników badania deklaruje zjeść więcej niż 5 pączków.Z wywiadu wynika również, że kobiety będą bardziej dbały o swoją dietę, a panom takie okazje sprzyjają do pełnego rozpasania i aż 14% deklaruje zjeść więcej niż 5 pączków.

W dzisiejszych mistrzostwach w zdecydowanej większości uczestniczyli Panowie w różnym wieku, ale kobiet również nie zabrakło. Najstarsza uczestniczka Pani Alicja Borucka, mając 76 lat, stanęła w szranki z młodzieżą, Poznaniakami w średnim wieku i sportowcami.Organizatorzy Mistrzostw zadbali o zdrowie i kondycję pożeraczy pączków. Nagrodą główną był karnet na basen, a Międzynarodowe Targi Poznańskie przekazały liderom karty wstępu m.in. na Targi FIT-EXPO Fitness and Sport Park, które odbędą się 12-14 maja.

 

Musimy podkreślić, że wydarzenie przebiegało w bardzo kulturalnej atmosferze. Absolutnie nie miało nic wspólnego ze znanymi z Internetu filmikami, na których uczestnicy konkursów, to bohaterzy ogromnych gabarytów, którzy ugniatają żywność, którą mają spożyć. Takich scen na tej imprezie nie znajdziecie. Piekarze i cukiernicy, którzy wspierają niniejsze wydarzenie, organizują je z myślą o dobrej zabawie. Ponadto piekarstwo i cukiernictwo bardzo się zmienia. Zakłady rzemieślnicze oferują pyszne produktu, ale podkreślają, że ważny jest rozsądek. Dlatego promują zdrowy tryb życia. Bo przecież liczy się umiar. A jeśli, tak jak dziś uczestnicy mistrzostw, pofolgujemy sobie, to po prostu trzeba odpokutować i zadbać o kondycję na siłowni lub podczas pływania.

Dodaj swój komentarz
 

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość. Nie posiadasz konta? Zarejestruj się.

 

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe