czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Artykuł

15 sierpnia placówki handlowe pod szczególną kontrolą 0

dodano ,Redakcja AK

Zbliżające się Święto Wojska Polskiego oraz Święto Wniebowzięcia Maryi Panny i Matki Boskiej Zielnej będzie wyjątkowo pracowite dla inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy (PIP). Urząd zapowiada wzmożone i drobiazgowe kontrole placówek handlowych 15 sierpnia w całym kraju.

Inspekcja placówek handlowych w Polsce jest podyktowana powtarzającymi się sygnałami o łamaniu zakazu pracy w handlu w święta, a także niepokojącymi informacjami o łamaniu przepisów prawa pracy, głównie przez małe placówki handlowe. Jak podaje Główny Inspektorat Pracy, 15 sierpnia inspektorzy "sprawdzą, kto i na jakiej podstawie wykonuje pracę, przygotowanie do pracy pod kątem badań lekarskich i szkoleń z zakresu BHP. Skontrolują, czy pracujący w placówkach handlowych cudzoziemcy są zatrudnieni legalnie. Sprawdzą, jak są przestrzegane przepisy o czasie pracy, wypłacie wynagrodzenia, przepisy bezpieczeństwa i higieny pracy".

Warto pamiętać, że zakaz pracy w święto w placówkach handlowych nie dotyczy właścicieli lub innych osób pracujących na podstawie umów cywilnych. PIP przypomina, że trzeba mieć na uwadze przepisy Kodeksu pracy, zakazujące wykonywania pracy w ramach umów cywilnoprawnych, jeżeli jest ona świadczona w warunkach charakterystycznych dla stosunku pracy.

źródło: Państwowa Inspekcja Pracy

Dodaj swój komentarz
 

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość. Nie posiadasz konta? Zarejestruj się.

 

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe