dodano , Redakcja AK

3 listopada rozdanie certyfikatów dla producentów rogala świętomarcińskiego, 11 listopada - wielkie ucztowanie

W Poznania już odliczają dni do Święta Niepodległości (11 listopada), kiedy to poznaniacy obchodzą też urodziny św. Marcina i zajadają się rogalami świętomarcińskimi. Jeszcze wcześniej, 3 listopada, poznański Cech Cukierników i Piekarzy ogłosi listę certyfikowanych producentów regionalnego przysmaku.

Jak co roku Cech Cukierników i Piekarzy w Poznaniu wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą, we współpracy z Urzędem Miasta Poznania, organizuje uroczyste wręczenie Potwierdzeń jakości uzyskania praw do wytwarzania Produktu Chronionego Oznaczeniem Geograficznym /Prawem Unii Europejskiej. Uroczystość odbędzie się 3 listopada o godz. 11.00 w sali nr 17 Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, al. Niepodległości 2.

Po uroczystości wręczenia potwierdzeń każdy łasuch i smakosz, który przybędzie w tym dniu na ul. Niezłomnych 2 przy gmachu Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, zostanie poczęstowany rogalami świętomarcińskimi podarowanymi przez cukierników i piekarzy.

Znaczek pocztowy z rogalem świętomarcińskim

Podczas uroczystości nastąpi oficjalne wprowadzenie do obiegu znaczka pocztowego emisji „Polskie produkty regionalne” z wizerunkiem rogala świętomarcińskiego oraz koperty okolicznościowej. Po zakończeniu każdy chętny będzie mógł dokonać zakupu - koszt znaczka to 5 zł, razem z kopertą – ok. 10 zł.

Bieżące wydanie czasopisma

Przekonaj się, w czym tkwi cukierniczy geniusz Michała Wiśniewskiego i Patryka Szczepańskiego. Dowiedz się, jakie lodowe petardy i hity przygotowuje polska elita lodziarzy. Sprawdź, co będzie królowało lub szokowało w lodach przez najbliższe miesiące! Nie zwlekaj i sięgnij po najlepszą lekturę w branży!

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji