...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , KOMPLET Polska, materiał promocyjny

Better for You to jeden z najszybciej rozwijających się trendów żywności

Wraz z upowszechnieniem przekonania, że dobra żywność jest podstawą zdrowego życia, konsumenci coraz bardziej przekonują się do zdrowego jedzenia. Wszyscy wiemy, że warto jeść zdrowo i żeby to osiągnąć, należy zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Co w praktyce niestety wcale nie jest takie łatwe. Chociażby dlatego, że jedzenie jest dla nas źródłem przyjemności, z której nie chcemy lub nie potrafimy zrezygnować. W efekcie dochodzi do powstania napięcia wykorzystywanego przez wiele firm rozwijających swoje produkty i oferujących rozwiązania, które to napięcie łagodzą a nawet niwelują.

W wyniku tych działań na rynku pojawiają się produkty obiecujące przyjemność smaku, ale jednocześnie deklarujące potencjalnie lepszy (a nawet zdrowszy) skład od standardowych wersji. I w ten sposób, na skutek dwóch przeciwstawnych potrzeb i oczekiwań konsumentów, rozwija się dynamicznie trend Better for You.

Co branża może zaoferować konsumentowi w ramach trendu Better for You?

- koncept „BEZ” . To przykład strategii informowania konsumentów o braku niepożądanych substancji takich jak wzmacniacze smaku czy konserwanty. KOMPLET Chleb Żytniak CL - to jedna z mieszanek, które należą do kategorii lubianych przez konsumentów produktów typu (lub w typie) czystej etykiety (clean label).

- produkty funkcjonalne, a więc takie, które zaspokajają konkretne potrzeby określonych grup : np. vegan, wegetarian, diabetyków, osób z nietolerancją glutenu. Przykład „vegańskiej” propozycji to KOMPLET Vega Cake i Vega Krem. Z kolei dla segmentu osób poszukujących produktów z niskim IG stworzona została między innymi mieszanka KOMPLET Bułka IG. Wartość indeksu glikemicznego Bułki IG wynosi 14,39!

- produkty proteinowe lub wysokobiałkowe. Firmowy „klasyk” - KOMPLET ProBody charakteryzuje się wysoką zawartością białka ( 21,4 g na 100 g pieczywa) oraz błonnika pokarmowego (11,8 g na 100 g pieczywa)

- alternatywne zboża wykorzystywane do produkcji żywności, takie jak np. płaskurka czy samopsza. Obecny od kilku lat na rynku produkt KOMPLET 3 Prakłosy zawiera w składzie pszenicę orkisz z pełnego przemiału, pszenicę samopszę oraz nasiona chia (Salvia hispanica)

- odwołanie się do kategorii zdrowa żywność, żywność ekologiczna, produkty o obniżonej zawartości soli itp.

Trend Better for You to nie tylko określona filozofia produktu, ale także charakterystyczny sposób pakowania, w ramach którego wykorzystywane jest: identyfikacja wizualna, ekologiczny materiał (karton, drewno), charakterystyczny sposób prezentacji produktów (odwołujący się natury, tradycji) czy duża ilość ważnych informacji umieszczonych na froncie opakowania lub etykiety.



Bieżące wydanie czasopisma

jak pracować z makiem, by upiec makowiec doskonały. Budowanie domku z piernika. Na czym polega nieuczciwa konkurencja? Receptury na świąteczne i zimowe specjały. I wiele innych. Zapraszamy do lektury!

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać



  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  oprogramowanie dla piekarni

  żytni IG niski indeks

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji