dodano , Redakcja AU

Bliżej natury, bliżej zdrowia, bliżej CHLEBA

Jakie są rodzaje chleba, dlaczego nie warto z niego rezygnować i jak wygląda praca w piekarni? Już niebawem dzieci i młodzież wejdą na moment w rolę piekarzy i dowiedzą się tego wszystkiego podczas wydarzenia "Bliżej natury - zdrowe pieczywo od małego do dorosłego".

Do priorytetowych zadań Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP należy promowanie pieczywa. Jak do niego zachęcić? Przede wszystkim pokazując, jak od podstaw wygląda jego produkcja. To fascynujący proces, który wymaga lat doświadczeń, wiedzy i umiejętności podążania za trendami. Nadal tym wiodącym trendem jest zdrowie i bycie “fit”. Pieczywo może być funkcjonalne i stanowić doskonały element dbania o zdrowie i sylwetkę. Wtedy, gdy jest ono wypiekane z najlepszych zbóż, z użyciem prozdrowotnych dodatków, a przede wszystkim też jest wyrabiane tradycyjnymi metodami.

Nie wszyscy o tym wiedzą. Stąd pomysł na to, by edukować w tym kierunku już najmłodszych - pokazać im poszczególne etapy tworzenie bochenka chleba. A nawet pozwolić własnoręcznie uformować i wypiec bułkę. Taką możliwość będą mieć uczestnicy spotkania  "Bliżej natury - zdrowe pieczywo od małego do dorosłego", które odbędzie się już po raz 4. w ramach Cavaliady w Poznaniu w dniach 30.11-3.12.

 


Na spotkaniu, skierowanym głównie dla dzieci i młodzieży, ale też ich opiekunów i wszystkich odwiedzających targi, w specjalnie  zaaranżowanej piekarni młodego jeźdźca, podczas wspólnej zabawy będzie okazja dowiedzieć się jak wytwarza się ciasto, jak wygląda naturalnie wyprowadzany kwas chlebowy, jakie są zasady prawidłowego żywienia. Ponadto będzie można spróbować różnych gatunków pieczywa, zobaczyć różne gatunki mąk i ziaren stosowanych w piekarstwie. Spotkanie z mistrzem piekarstwa będzie okazją do zadawania pytań, np. o to czym różni się chleb żytni od tego pszennego. Lub też czy różni się piekarnia sprzed pół wieku od tej współczesnej.

 

 

Taka forma nauki i poszerzania świadomości z całą pewnością przypadnie do gustu najmłodszych. I stanie się kolejnym krokiem do przywrócenia należnej uwagi pieczywu, które stanowi ważną część piramidy żywienia zdrowego człowieka. 

PROJEKT FINANSOWANY Z FUNDUSZU PROMOCJI ZIARNA ZBÓŻ I PRZETWORÓW ZBOŻOWYCH

 Więcej informacji >>> http://www.cavaliada.pl/pl/

Bieżące wydanie czasopisma

Bardziej pastry czy tylko chef? Maciej Rosiński opowiada, dlaczego warto połączyć kuchnię i cukiernię w jeden warsztat doskonałego smaku. Ponadto - dużo o chlebie, również tym sprzedawanym online, bio i takim, który tworzy jedyny w Polsce piekarz z dyplomem Le Cordon Bleu! Zobaczcie, co czeka na Was w nowym wydaniu!

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji