czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Artykuł

Cake Festival Poland: Szał, show i genialni polscy dekoratorzy tortów w Katowicach! 0

dodano ,Redakcja AK

Od dziś Katowice to nie tylko stolica Śląska, to przede wszystkim polska stolica sugarcraftingu! Ten weekend, 22-23 października, zapamiętamy na bardzo długo. Po raz pierwszy na taką skalę udało się przyciągnąć wielu dekoratorów tortów artystycznych z całej Polski.

Tak kolorowego i słodkiego eventu nie było jeszcze w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach! 22-23 października właśnie tam zagościło ponad 300 tortów biorący udział w 8 różnych kategoriach, w tym najchętniej podziwiane torty 3D. A wraz z nimi autorki i autorzy cukrowych arcydzieł, wśród których było aż 30 dzieci i młodzieży z najmłodszym - bo zaledwie 4-letnim adeptem sugarcraftingu! Wydarzenie przyciągnęło zarówno profesjonalistów, jak też hobbystów pieczenia i dekorowania słodkości i to również tych zza zagranicy - Niemiec, Irlandii, Słowacji, Czech oraz Holandii.  

 

 

 

Zanim hala wypełniła się pasjonatami sugarcraftingu, na miejscu pojawiła się już Telewizja Polska - dziennikarka programu TVP 2 “Pytanie na Śniadanie” pokazała w kamerze zapierające dech w piersiach wyroby z masy cukrowej, a nawet zjadła kawałek takiego dzieła.

 

 

Mniej lekkie i słodkie zadanie czekało jury, które już od rana debatowało nad wyborem najlepiej udekorowanych tortów i ciasteczek. Laureatów poszczególnych kategorii poznaliśmy drugiego dnia (lista nazwisk zwycięzców dostępna w oddzielnym artykule). To właśnie ten moment należał do najbardziej wyczekiwanych i wzruszających. Łzy szczęścia płynęły zwłaszcza z oczu Malwiny Franczak, która zdobyła aż 4 medale, w tym nagrodę główną - The Best of Cake Festival Poland (wywiad z Malwiną Franczak - TUTAJ).

 

 

Prócz bajecznej wystawy na odwiedzających czekały liczne pokazy - na scenie głównej wystąpiły polskie i zagraniczne gwiazdy branży, min. Jarka Sipkova, Maria Genna, Gabi Ruscher oraz Marielly Parra.

 

W strefie Mistrza Dekoracji oraz na stoiskach wystawców również sporo się działo. Można było podziwiać pracę mistrzów, samemu próbować swoich sił, zadawać pytania, a także zaopatrzyć się w potrzebne akcesoria do pogłębiania pasji dekorowania.

 

 

 

I edycja Cake Festival Poland pokazała, że tego typu wydarzenie jest potrzebne - jako platforma do spotkania, wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim pokazania twarzy tych, którzy stoją za wspaniałymi dziełami z cukru! Już teraz znamy datę kolejnego spotkania z sugarcraftingiem - kolejna edycja odbędzie się również w Katowicach 14-15 października 2017.

 

 

Dodaj swój komentarz
 

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość. Nie posiadasz konta? Zarejestruj się.

 

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe