dodano , Redakcja AK

Cake Festival Poland pełen serca dla małego Szymonka

I Cake Festival Poland pokazał nie tylko potencjał polskich dekoratorów tortów, ale też ich wielkie serca i gest. Podczas minionego weekendu odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz chorego Szymonka Christa – synka młodej pasjonatki sugarcraftingu. W tym czasie udało się zebrać 1869,20 zł! Dziękujemy w imieniu Szymona!

W akcję pomocy małemu, ciężko choremu Szymonkowi zaangażowali się organizatorzy Cake Festival Poland, ale przede wszystkim Sweet Team Poland (STP). Przypomnijmy, STP to grupa cukierników i dekoratorów w składzie: Renata Martyna, Monika Robakowska, Łukasz Wylenżek, Damian Wiśniewski, którzy na początku listopada wystartują w Cake International Birmingham.

W niedzielę Renata Martyna wspólnie z przedstawicielką organizatorów CFP aktywnie zachęcały wszystkich do wsparcia akcji. Z każdą godziną skarbonki - dzięki Waszej hojności - zapełniały się w szybkim tempie. Pod koniec festiwalu na hali pojawił się również mały Szymonek z mamą Kasią Christ, któremu wręczyliśmy pełne skarbonki! Uśmiech chłopca, a przede wszystkim wzruszenie jego Mamy wyrażały więcej niż wdzięczność.

Po oficjalnym podliczeniu pieniędzy co do grosza okazało się, że udało się zebrać 1869,20 zł!

Poniżej list z podziękowaniami od Katarzyny Christ

Pragniemy serdecznie podziękować organizatorom Cake Festiwal Poland oraz wspaniałej ekipie Sweet Team Poland , a w szczególności cudownej, miłej super Cioci Renata Martyna dzięki której wszystko się zaczęło oraz Anna Kania, która cierpliwie pomagała w zorganizowaniu całości, oraz wszystkim uczestnikom, którzy bezinteresowną pomocą, poświęceniem czasu i energii przyczynili się do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy dla naszego Szymonka.
Dzięki Wam jesteśmy pewni, że istnieją pełni serca ludzie, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.
Zebrana kwota tj. 1869.20 w całości zostanie wykorzystana na leczenie i rehabilitację Szymka.
Dziękujemy wszystkim wystawcom, sugarcrafterom oraz wszystkim odwiedzającym, którzy wrzucili grosik do skarbonki.
Gratulujemy wszystkim przepięknych tortów, pierników i babeczek a raczej dzieł sztuki, które mogliśmy podziwiać przez dwa dni konkursu...
Jesteście wielcy!

 Bieżące wydanie czasopisma

Przekonaj się, w czym tkwi cukierniczy geniusz Michała Wiśniewskiego i Patryka Szczepańskiego. Dowiedz się, jakie lodowe petardy i hity przygotowuje polska elita lodziarzy. Sprawdź, co będzie królowało lub szokowało w lodach przez najbliższe miesiące! Nie zwlekaj i sięgnij po najlepszą lekturę w branży!

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji