...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Co z zakazem handlu w niedziele?

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom rządzących, ograniczenie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej handlu w niedziele najprawdopodobniej nie wejdzie w życie od 1 stycznia 2018 r. Dodatkowo w mediach pojawiają się od kilku dni wypowiedzi polityków, które mogą świadczyć o chęci rozszerzenia zakazu handlu na wszystkie niedziele.

1 stycznia 2018 r. jest terminem mało prawdopodobnym dla rozpoczęcia obowiązywania ustawy ograniczającej handel w niedziele – przyznał 10 listopada br. Henryk Kowalczyk, minister i przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, w rozmowie z dziennikarzami radiowej Trójki. Ministerstwo Spraw Zewnętrznych przesłało bowiem do sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny opinię dotyczącą konieczności potwierdzenia zgodności projektowanej ustawy ograniczającej handel w niedziele z unijnymi przepisami. W związku z wątpliwościami zawartymi w dokumencie resortu konieczne będą zmiany treści projektu ustawy lub jego notyfikacja przez Komisję Europejską. W drugim przypadku może trwać to nawet 13 miesięcy.

Projekt jest, ale decyzji brak
Pod koniec października sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny przyjęła projekt ustawy ograniczającej handel w niedziele wraz z poprawkami naniesionymi podczas prac podkomisji ds. rynku pracy. Zgodnie z zapisami tego dokumentu handel dozwolony byłby w drugą i czwartą niedzielę miesiąca oraz w dwie kolejne niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia. Nie jest to jednak ostateczna wersja ustawy, a jedynie jej szkic i teraz to rząd musi zdecydować, czy uchwali przepisy takim brzmieniu. Nic nie jest przesądzone, gdyż od kilku dni ze strony obozu rządzącego pojawiają się opinie, świadczące o chęci rozszerzenia zakazu na wszystkie niedziele w miesiącu.

Wszystkie niedziele bez handlu?
Minister finansów Mateusz Morawiecki, który początkowo przeciwny był tym zmianom, po strajkach „Solidarności” buntującej się przeciwko próbie wprowadzenia tylko częściowego zakazu handlu, stwierdził 4 listopada br. w wywiadzie dla radia RMF FM, że jeśli byłaby taka wola społeczna, poparłby zakaz handlu we wszystkie niedziele. 10 listopada minister Kowalczyk otwarcie przyznał, że: – Osobiście wolałbym, żeby zakaz handlu obowiązywał we wszystkie niedziele. (…) Jest dużo możliwości do wyboru. (…) Zakaz obejmujący wszystkie niedziele, tylko część, albo w ogóle jego brak. Czas na decyzję. Podobna wypowiedź 11 listopada padła również z ust premier Beaty Szydło, która w wywiadzie dla radia RMF FM stwierdziła, że: – Podzielam to zdanie, że wszystkie niedziele powinny być wolne. Dodała również, że dyskusja przeprowadzona przez rząd przy okazji opiniowania obywatelskiego projektu ustawy nie była łatwa, jednak: – Większość ministrów raczej skłania się ku temu, żeby wszystkie niedziele były wolne.

Bieżące wydanie czasopisma

Czy AI stworzy lepszy smak, niż człowiek? Jak wypadł tegoroczny sezon lodziarski? Z czym najlepiej łączyć pistacje? Które aplikacje pomogą uniknąć strat w sprzedaży? To i wiele innych tematów w tym numerze

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  żytni IG niski indeks

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji