...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Comfort food, comfort business - nowy Mistrz Branży

Jak odżywiają się fleksitarianie? Co znaczy "comfort food" w branży lodziarskiej? Czy prowadzenie piekarni w dobie kryzysu cenowego ma sens? A na naszej okładce mama, żona i businesswoman - Ewa Wajs z odpowiedzią na pytanie - jak z sukcesem prowadzić pracownię cukierniczą, nie rezygnując z życia rodzinnego i spełniania marzeń.

Przeglądając portale gastronomiczne, wsłuchując się w głos ekspertów i buszując po mediach społecznościowych, można zauważyć wiele ciekawych trendów żywieniowych na ten rok. Tort przewrócony na bok, grzyby medyczne, mleko z ziemniaka, opakowania z konopi. W gąszczu nietuzinkowych pomysłów gastronomicznych jak mantra powtarza się też  jedno niepozorne hasło - “comfort food”. Innymi słowy, modne jest jedzenie domowe, proste, ale zarazem kojące, przywołujące miłe wspomnienia z dzieciństwa. Dlaczego ten niepozorny trend stał się tym najważniejszym? Odpowiedź przychodzi, gdy tylko zadamy sobie pytanie - co jest największą potrzebą konsumenta XXI wieku? Bezpieczeństwo. Ludzie na całym świecie poszukują tego poczucia stabilności i zaopiekowania właśnie w jedzeniu - ma ono nakarmić nie tylko żołądek, ale też duszę. Co te wszystkie trendy oznaczają w praktyce? Jakie produkty powinny znaleźć się w lodziarni, piekarni i cukierni. Przeczytacie na str. 24.


 


Za trendami z pewnością podąża Ewa Wajs, która jako osobowość branżowa także te trendy kreuje. Nie tylko jej torty i aranżacje słodkich stołów inspirują, lecz również jej styl życia. Jako mama trójki i właścicielka prężnie działającej pracowni cukierniczej - Mielone Migdały, nie narzeka na nadmiar czasu. A jednak regularnie uprawia sport i została ambasadorką damskiej marki odzieżowej. Właśnie po to, by dokarmić siebie jako człowieka, nie tylko być w pozycji businesswoman. Jak jej się to wszystko udaje? Swój słodki sekret zdradza w rozmowie z nami, którą przeczytacie na str. 8  

 


W tym wydaniu Mistrza Branży mocno koncentrujemy się na lodach. Luty oznacza bowiem czas intensywnych przygotowań do rozpoczęcia nowego sezonu, który rusza w wielu lodziarniach. Szczególnie zachęcamy więc do zgłębienia się w artykuł z cyklu "Lody dla opornych", w którym zostały szeroko omówione metody produkcji mlecznych lodów rzemieślniczych.

  

Zapraszamy także do lektury wywiadu z Włochem, który postawił na autorskie gelato w centrum Warszawy. Luca Dalla Costa otworzył swoją lodziarnię w lipcu 2021 roku. I już po miesiącu zajęła ona II miejsce w plebiscycie „Gazety Wyborczej” na najlepsze lody w Warszawie. Co sprawia, że Polacy tak chętnie wybierają właśnie jego lody? Przeczytacie na str. 14. 

 


Lody to nie tylko porcję mrożonego przysmaku nakładane do wafelka. To także doskonały produkt do tworzenia różnego rodzaju deserów. W Polsce nadal mało mówi się o tym, że lody bardzo dobrze komponują się z produktami śniadaniowymi, takimi jak gofry, tosty francuskie czy naleśniki. Podane z pysznym kompotem z jagód lub ciepłym syropem klonowym mogą stanowić doskonałą zachętę do weekendowej rodzinnej rozpusty. Mogą także być podawane w postaci lodowych kanapek! Możliwości jest dużo, a poznacie je, czytając artykuł na str. 36. 

 


Choć pandemia zdaje się być w odwrocie, czas dla branży nadal nie jest łaskawy. A to za sprawą gwałtownie rosnących cen energii i surowców. Szczególnie mocne zawirowania dotykają piekarnie. Wiele już ogłosiło upadłość. Spora rzesza właścicieli mniejszych i większych piekarni stara się kreować pomysły, które pozwolą przetrzymać trudny czas. I tego ważnego tematu dotykamy w artykule na str. 58. 

 Nowy numer możecie czytać za darmo online. A w wersji drukowanej zamówić w prenumeracie lub jako pojedynczy egzemplarz. Zapraszamy do lektury oraz na spotkanie z naszą redakcją podczas Targów Expo Sweet!

SPIS TREŚCI

Rozmowa Mistrza Branży
Jak ona to robi? – rozmowa z Ewą Wajs
Miłość do ludzi, miłość do gelato – rozmowa z Lucą Dalla Costą
Kawiarniany eksperyment pod okiem Skłodowskiej-Curie – rozmowa z Martą Salwirak

Mistrz produkcji
Trendy Inspiracje Lody
Nakarmić duszę i umysł – trendy w piekarni i cukierni
Dobrego nigdy za wiele – Fudge Filosophy
Półprodukty do zastosowań w lodziarstwie – technologia i funkcjonalność
Lody inaczej
Lody dla opornych – metody produkcji
Lody okiem Szymona
Kefir i lody – połączenie dla smakoszy

Mistrz produkcji Receptury
Sernik z nadzieniem kokosowo-pomarańczowym
Kostka malinowa
Ciasto ChokoKokos

Mistrz produkcji Technologie
Jakość obroni się sama
Speed-X – rewolucja w gastronomii
Piekarnia w opałach
Piece elektryczne modułowe

Mistrz zarządzania
Modnie w gastronomii
Efektywność maszyn i linii produkcyjnych (OEE)
Klinika Rozwoju – zrównoważony rozwój firmy

Flash News


ZAPRASZAMY DO INSPIRUJĄCEJ LEKTURY

Pobierz numer w PDF >

Kup bieżący numer Mistrza Branży w wersji drukowanej > 

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji