...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Cukrowy beton

Sugarcrete® stanowi niskoemisyjną alternatywę dla cegieł opracowaną przez Uniwersytet Wschodniego Londynu (UEL). Materiał łączy włókna trzciny cukrowej pozostałe po produkcji cukru ze spoiwami piaskowo-mineralnymi, dzięki czemu powstają cegły, które mają sześciokrotnie mniejszy ślad węglowy niż te tradycyjnie.

Ten niskoemisyjny materiał to tylko część założeń projektu. Celem projektu jest zaoferowanie różnych wykonalnych, zrównoważonych i bezpiecznych rozwiązań budowlanych, wykorzystujących bioodpady jako podstawowy zasób, w celu poprawy dobrobytu i bezpieczeństwa społeczności.

Celem projektu jest opracowanie ultraniskoemisyjnych komponentów budowlanych z wykorzystaniem bioodpadów z trzciny cukrowej (bagassa), co umożliwi składowanie biogenicznego węgla z szybko rosnących roślin w materiałach budowlanych jako skuteczną strategię opóźniania emisji dwutlenku węgla.

Trzcina cukrowa to największa uprawa na świecie pod względem wielkości produkcji. Przetwarzanie trzciny cukrowej w celu wytworzenia cukru generuje wystarczającą ilość surowca, aby częściowo zastąpić systemy budowlane o dużym zapotrzebowaniu na energię, takie jak beton czy cegła. Uprawa trzciny cukrowej zapewnia jeden z najszybszych dostępnych sposobów konwersji CO2 na biomasę, do 50 razy wydajniejszy niż leśnictwo.

Badania opracowane w UEL pokazują, w jaki sposób te pozostałości może zapewnić zrównoważony materiał budowlany. Nowy materiał Sugarcrete®️, prototypowany w zaawansowanym laboratorium Instytutu Badań nad Zrównoważonym Rozwoju, charakteryzuje się wysokiej jakości właściwościami mechanicznymi, akustycznymi, ogniowymi i termicznymi oraz został przetestowany zgodnie z normami branżowymi w zakresie odporności ogniowej (ISO 1716:2021), wytrzymałości na ściskanie (ASTM C39). ), przewodność cieplną (metoda Hot-Box) i trwałość (BS EN 927-6). Testy wykazały obiecujące wyniki dla Sugarcrete®️ do stosowania jako panele izolacyjne, lekkie bloki, bloczki nośne oraz konstrukcyjne płyty podłogowe i dachowe.

Jako taki, Sugarcrete® nie jest opatentowany. Jest to celowo „otwarty dostęp” w celu nawiązania partnerstw w celu produkcji nowych materiałów budowlanych na bazie bioodpadów w obszarach uprawy trzciny cukrowej, co zapewnia największe korzyści.

źródło KLIK!


Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji