...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Czas na polską malinę i odkrycie jagody kamczackiej!

Korzystajmy z pełni sezonu na truskawki i wypatrujmy pierwszych tegorocznych malin. Trwa fantastyczna akcja polskich producentów owoców jagodowych, którzy w ramach kampanii „Czas na polskie superowoce!” promują rzemieślnicze lody i zapraszają do lodziarni.

Dlaczego malina jest tak popularna?

– Malina wykorzystywana jest w wielu smakach jako przekładka, konfitura, tzw. variegato, na przykład do kaszki manny z malinami czy do jogurtu z malinami. Daje bardzo dużo możliwości. Pasuje do czekolad białych i ciemnych, do serów, na przykład gorgonzoli. Popularne są lody malinowe z rozmarynem. Osobiście polecam lody parmezanowe z konfiturą malinową – mówi Tomasz Szypuła, lodziarski mistrz Polski 2017, reprezentant kraju na Gelato World Cup 2018, autor Najlepszych Lodów Borówkowych 2018.

– Ta akcja ma nas zbliżyć. Chcemy lepiej poznać pomysły i pracę ludzi, którzy kupują nasze owoce. Dzień przeciętnego plantatora, podobnie jak nasz, zaczyna się o 6.00 rano, a bardzo często kończy się o 24.00. Zabiegi pielęgnacyjne, ochronne wykonuje się niestety po zachodzie słońca. Trzeba też dbać o owady oblatujące, które zapylają kwiaty i powodują, że owoce powstają. Od początku wiosny do końca sezonu praca trwa od 6.00-24.00. Wszyscy pracujemy więc praktycznie na 3 etaty – mówi dr Paweł Krawiec, ekspert i plantator malin z Horti Team.

Plantator owoców jagodowych zmaga się z przyrodą, z pogodą, np. z wiatrami, które mogą zniszczyć w ciągu tygodnia cały plon, więc musimy stawiać osłony przeciwwietrzne. W Polsce mamy też dni gradowe, one również potrafią zniszczyć 50%, a nawet 100% plonu. Plantacje owoców jagodowych trzeba przykrywać, zwłaszcza jeśli myślimy o uprawach przeznaczonych na rynek świeży. Upały sprawiają, że niestety plantacji owoców jagodowych nie poprowadzi się bez nawadniania. Pamiętajmy, że większość z nich składa się w 80-90% wody, a tę trzeba dostarczyć. Możemy zdać się na naturę, co niekoniecznie będzie dobre, bo może jej być za dużo,  albo trzeba samemu nawodnić plantację. To wszystko składa się na produkt na półce albo w lodach – dodaje Krawiec.

Czas na jagodową sztafetę!

„Mistrz Branży” jest pierwszym partnerem medialnym kampanii „Czas na polskie superowoce!”. Wspólnie zapraszamy na lody truskawkowe i malinowe. Czerwiec to też czas na lody z jagodą kamczacką. W Polsce są największe nasadzenia odmian, które zmieniły postrzeganie tego owocu. Nadaliśmy kierunek uprawie towarowej, jesteśmy jej liderem w Europie.

Gdzie zjemy najlepsze lody truskawkowe i malinowe?

Zgłaszajcie lodziarnie w wydarzeniu „Najlepsze lody malinowe!” na Facebooku. Podajcie miasto i lodziarnie! Będą one przez cały sezon promowane wśród miłośników rzemieślniczych lodów. W lipcu będziemy zapraszać na lody porzeczkowe, a w sierpniu odbędzie się konkurs na najlepsze na świecie lody borówkowe. Będziemy promować konkretne pomysły na smak lodów z owocami jagodowymi.

Bieżące wydanie czasopisma

Czy AI stworzy lepszy smak, niż człowiek? Jak wypadł tegoroczny sezon lodziarski? Z czym najlepiej łączyć pistacje? Które aplikacje pomogą uniknąć strat w sprzedaży? To i wiele innych tematów w tym numerze

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  żytni IG niski indeks

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji