...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Czas na żółte jedzenie!

Jak co roku Instytut Pantone ogłosił kolor roku. W 2021 są to aż dwa kolory - szarość i żółć. O ile ten pierwszy nieco trudno przemycić w jedzeniu, o tyle ten drugi kojarzy się z wieloma apetycznymi produktami. Wszystko wskazuje, że będzie to rok cytrusów!

W trudnych czasach ludzie poszukują wzmocnienia poczucia nadziei na różne sposoby. Można to zrobić, m.in. jedzeniem, ale też... kolorem! Właśnie takie jest przesłanie Instytutu Pantone, który jak co roku ogłosił kolor roku. Tym razem są to aż dwie barwy -  żółć i szarość. Konkretnie PANTONE 13-0647 Illuminating to jasny, intensywny, ale i ciepły kolor żółty, który ma przywoływać uczucie radości, kojarząc się z słońcem, piaskiem na plaży. PANTONE 17-5104 Ultimate Grey jest z kolei symbolem pewności i stabilizacji, których zwłaszcza brakuje obecnie w nastrojach społecznych. Ma przypominać naturalny proces blaknięcia rzeczy, które latami trwają i są niezmiennie z nami.

 


Kolory mają na celu przekazanie „przesłania siły i nadziei”, powiedziała Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone Color Institute, w oświadczeniu na temat kolorów. „Praktyczne i solidne jak skała, ale jednocześnie rozgrzewające  i optymistyczne, to połączenie kolorów, które daje nam odporność i nadzieję. Musimy czuć się zachęceni i podniesieni na duchu, jest to niezbędne dla ludzkiego ducha ”.

Ale Kolor Roku Pantone ma inny cel: nadaje ton branży produktów konsumenckich i wywołuje efekt spływu, który może trwać latami. Co wielokrotnie potwierdziło się w historii sprzedażowej wielu marek, które podążały za trendem Koloru Roku. Może być  również szeroko użyty w gastronomii. Nie tylko jw samej kuchni, ale też w dekoracji wnętrz, konkretnej zastawy lub elementów wizerunkowych firmy, czyli marketingu. Lista żółtych produktów  spożywczych, które mogą być wykorzystane w cukiernictwie i piekarstwie jest bardzo długa, oferując wahlarz możliwości, m.in. wszelkie cytrusy, banany, ananas, mango, kukurydza, kurkuma, imbir, miód, melon, szafran. 

 


Bieżące wydanie czasopisma

Rozwijać się mimo lockdownu. Bohaterskie kawiarnie otwarte w lockdownie... Lutowy Mistrz Branży

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>
  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji