...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Czekoladowe kaletki prosto od projektanta Tesli

Co się dzieje, gdy czekoladą do kulinariów zaczyna zajmować się projektant z załogi Elona Muska? Powstają kaletki niemalże idealne!

Kształt klasycznej czekoladowej kaletki jest stały i niezmienny prawie już 80 lat. A jednak trzy lata temu w Dandelion Chocolate z San Francisco uznano, że pastylki w tym kształcie nie spełniają swoich funkcji. Do przeprojektowania zaproszono Remy’ego Labesque, który na co dzień pracuje jako starszy projektant w Tesla Inc. w Los Angeles.

Dandelion Chocolate to producent rzemieślniczej czekolady bean-to-bar i właściciel cukierni mających swoje siedziby w San Francisco i Japonii. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, nowy projekt czekoladowej kaletki powstał z konieczności. Zapotrzebowanie zgłosiła w 2017 roku Lisa Vega, szefowa cukierni z San Francisco, która od lat ręcznie dodawała czekoladowe pastylki do swoich słynnych ciastek z kawałkami czekolady. Skarżyła się na ich niekonsekwentnie uformowane kształty i niewystarczające właściwości. Todd Masonis, który otworzył Dandelion Chocolate z po sprzedaży swojego start-upu technologicznego Plaxo, postanowił rozwiązać problem, prosząc o pomoc Remy’ego Labesque, projektanta specjalizującego się, m.in. w dachach słonecznych, akcesoriach samochodowych i systemach ładowania samochodów elektrycznych pracującego dla firmy Elona Muska. Labesque angażował się w projekty Dandelion Chocolate już wcześniej w 2013 roku, gdy jeszcze mieszkał w San Francisco i uczęszczał na organizowane przez firmę warsztaty „Introduction to Chocolate”. Wówczas fascynowała go dbałość o szczegóły reprezentowana przez Dandelion, która była mu bardzo bliska.

 


Labesque stwierdził, że kształt czekoladowej kaletki nie został zaprojektowany, a jest tylko wynikiem procesu produkcji przemysłowej. Taka pastylka nie spełnia swoich funkcji,gdy jest używana, np. do pieczenia ciastek. Zaprojektował więc kaletkę o kształcie ściętej piramidy czy spłaszczonego diamentu, o dwóch grubych i dwóch bardzo cienkich krawędziach. Tworzenie formy zaczęło się od ręcznego szkicowania, poprzez przekształcenie szkiców w grafiki komputerowe, aż po fizyczne prototypy. Nowa kaletka czekoladowa miała być „najlepszą pastylką do degustacji” (idealnie rozpływać się na języku) oraz zachowywać kształt i fakturę podczas pieczenia, nie pękać. Ostatecznie Masonis, Vega i Labesque zdecydowali się na płaski, kwadratowy kształt. 

W 2019 Masonis otworzył nowy, wart 10 milionów dolarów zakład produkcyjny Dandelion Chocolate, którego założeniem było ulepszenie produkcji czekolady. Linię do hartowania wyposażono w formy Labesque do formowania nowych kształtów czekoladowych pastylek. Obecnie firma sprzedaje trzy rodzaje swoich kaletek w jednorodnych odmianach 70%  - z Kostaryki, Ekwadoru i Madagaskaru. W przyszłości mają powstać kolejne rodzaje.

Źródłó: Detroit News

Zdjęcie: Dandelion ChocolateBieżące wydanie czasopisma

Pączkowe trendy, karnawał po francusku, włoskie chleby, przegląd firm szkoleniowych!

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>
  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji