...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Czy drożdżówka wróci do szkoły?

Czy po bezprecedensowej przerwie w nauce w szkole, od 1 września wszystko wróci do normy? Czy wraz z uczniami pojawią się też stołówki i sklepiki szkolne?

12 marca szkoły i inne placówki oświatowe w całej Polsce zostały zamknięte zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia, który wprowadził nakaz w związku z pandemią koronawirusa. Dziś, 1 września, dzieci i młodzież na nowo witają szkolne mury. Czy uświadczą w nich gotowe kanapki, ciepłe przekąski i drożdżówki, w które zaopatrzony był sklepik szkolny. I co z stołówkami?

 Według danych zebranych pod koniec 2019 r. w polskich szkołach działało 3541 sklepików i kioskówZgodnie z stanowiskiem przedstawionym przez GIS  mogą one działać na ogólnych zasadach, podobnie jak sklepy spożywcze. Obowiązkowe są więc: pleksy oddzielające ladę, maseczki lub przyłbice, higiena rąk, dystans w kolejce. A jednak, wielu dyrektorów wstrzymuje uruchomienie sklepików, bojąc się, że staną się one miejscem zbyt tłocznego gromadzenia się podopiecznych placówek. Tak jest w szkole w podwarszawskim Legionowie, Kaliszu, Bydgoszczy i wielu innych miastach. Władze szkoły mają do tego prawo, podobnie jak lokalne samorządy, jak stało się w Oleśnicy, gdzie władze wstrzymały działalność sklepików we wszystkich szkołach.

Często właściciele sklepików sami wypowiadają umowy, bojąc się, że sytuacja z marca szybko może się powtórzyć, a zatowarowanie sklepu dla wielkiej szkoły to ogromny koszt, który może się w tym wypadku nie zwrócić. - Na pewno mniej dzieci odwiedzałoby sklepik, ze względu na konieczny dystans obsłużyłabym podczas przerw mniej klientów, poza tym wciąż drogie są środki odkażające, których musiałabym kupować dość dużo – mówi jedna z byłych właścicielek, która nie zdecydowała się w tym roku szkolnym na otwarcie sklepiku.

źródło: https://handelextra.pl/

Bieżące wydanie czasopisma

Sernik idealny, czyli jaki? Jaką rolę jajko odgrywa w wypiekach? Wiosenne kwiaty z cukru krok po kroku. Historia piekarni Versailles. A na naszej okładce Branżowa Osobowość Roku - Agnieszka Krenc. Zapraszamy do lektury...

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  Piece Hoba do Jackowski

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji