...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK, materiał promocyjny

Czysty Biznes w Polsce

Wiele firm Czystego Biznesu przekonało się, że ochrona środowiska ma wymierne korzyści. Pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, cieplnej, ograniczyć zużycie wody i ilość wytwarzanych odpadów. Przynosi również wartość bezcenną - dobrą opinię społeczną.

Już ponad 10 lat trwa program proekologiczny Czysty Biznes, jedyny w Polsce realizowany na tak dużą skalę. Celem programu jest podniesienie świadomości ekologicznej polskich przedsiębiorców (m.in. MŚP) oraz wsparcie i doradztwo w zakresie ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Po tylu latach firmy Czystego Biznesu traktują ochronę środowiska już nie tylko w kategoriach kosztów, ale również jako klucz do efektywnego zarządzania przedsiębiorstwem. Co więcej, udowadniają, że dbałość o środowisko może być także sposobem na wykreowanie nowych produktów i usług skierowanych dla świadomych ekologicznie konsumentów, których z roku na rok przybywa.

W rozmieszczonych w całej Polsce Klubach Czystego Biznesu skupionych jest ponad 500 firm, przede wszystkim MŚP. Przedsiębiorstwa będące członkami Klubów, dziękispecjalistycznej pomocy doradców i audytorów, wprowadzają zmiany mające na celu zarządzanie firmą w zgodzie ze środowiskiem. Firmy te mogą korzystać z bogatej oferty programu, w której znajdują się m.in. szkolenia, doradztwo środowiskowe, audyty, narzędzia internetowe pozwalające na monitorowanie swojego oddziaływania na środowisko, a także branżowe serwisy informacyjne.

Efekty Czystego Biznesu

W wyniku realizacji ostatniej edycji programu pt. „Propagowanie czystego biznesu w Polsce” (2007-2011) niemal w połowie z firm biorących udział w programie specjaliści ds. środowiskowych przeprowadzili audyty, dzięki którym zidentyfikowano najpoważniejsze problemy środowiskowe w poszczególnych firmach oraz stworzono realne plany przeciwdziałania tym problemom. Szczegółowy opis rozwiązania tych problemów w postaci tzw. programów naprawczych, zawierających propozycje innowacyjnych i niskonakładowych działań,przygotowano dla niemal 150 firm, czego efektemjest wprowadzenie w życie około 100 praktycznych rozwiązań (inwestycyjnych i nie inwestycyjnych), dzięki którymfirmy nie tylko ograniczyły swój negatywny wpływ na środowisko, ale także zmniejszyły koszty działalności. Przedsiębiorstwa te stały się tym samym bardziej atrakcyjne dla konsumentów i konkurencyjne na zglobalizowanym rynku. Szacuje się, że przeprowadzone działania przyczynią się do obniżenia zużycia energii (średnio o 10%), wody (20%) i materiałów (5%) oraz zmniejszenia ilości wytwarzanych odpadów i emisji (średnio o 10%).

Certyfikat Zielone Biuro

Dodatkowo Fundacja Partnerstwo dla Środowiska od 2004 wyróżnia te firmy, które mają szczególne osiągnięcia w tym zakresie – poprzez uhonorowanie ich niezależnymi Certyfikatami Zielone Biuro.Certyfikat Zielone Biuro wyróżnia instytucje, firmy, organizacje pozarządowe i samorządy, które chcą się stale doskonalić, podejmować nowe inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i wzmacniać swój proekologiczny wizerunek. Posiadanie certyfikatu Zielone Biuro nie tylko wiąże się z prestiżem i pozwala się wyróżnić na tle konkurencji oraz zmniejszyć oddziaływanie firmy na środowisko. Niesie za sobą także wymierne korzyści finansowe w postaci obniżenia kosztów działania firmy poprzez wprowadzenie nowoczesnych ekologicznych rozwiązań.

Zakres merytoryczny certyfikatu Zielone Biuro obejmuje różnorakie środowiskowe aspekty działalności biurowej. Certyfikat przyznawany jest firmom, które odniosły sukces w zakresie minimalizacji swego negatywnego wpływu na środowisko, co jest weryfikowane przez zgodność z kryteriami certyfikatu. Aby otrzymać certyfikat, organizacja musi spełnić dwupoziomowe kryteria. Pierwszy poziom to całkowita zgodność z wymogami prawa polskiego, drugi to wprowadzenie w organizacji rozwiązań pro-środowiskowych. Starania o certyfikat warto rozpocząć od dokładnej analizy charakteru organizacji i jej wpływu na środowisko, co powinno stanowić podstawę do stawiania i weryfikacji celów środowiskowych, które jako wdrożona polityka środowiskowa stanowią spełnienie pierwszego kryterium. Rekomendacje konsultanta pomogą wdrożyć rozwiązania konieczne do spełnienia kolejnych kryteriów: zrównoważonej gospodarki energią elektryczną i cieplną, wodą i odpadami. Monitorowanie ilości zużywanych surowców oraz generowanych odpadów i emisji CO₂pozwoli obserwować efekty podejmowanych działań. Kryteria związane z polityką zakupów i edukacją ekologiczną klientów pozostawiają szerokie pole do kreatywnych proekologicznych działań.

Wśród firm uhonorowanych certyfikatem są oczywiście firmy z branży spożywczej!

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.fpds.pl/ekocertyfikaty/pl/s/zielone-biuro/organizacje-z-certyfikatem-zielone-biuro

Bieżące wydanie czasopisma

Sernik idealny, czyli jaki? Jaką rolę jajko odgrywa w wypiekach? Wiosenne kwiaty z cukru krok po kroku. Historia piekarni Versailles. A na naszej okładce Branżowa Osobowość Roku - Agnieszka Krenc. Zapraszamy do lektury...

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  Piece Hoba do Jackowski

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji