...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Do cukierni bez maseczki? W Radzyminie to możliwe

Podczas, gdy na większości drzwi wejściowych znajdziemy informację dotyczącą obowiązku zasłaniania ust i nosa w lokalu, na drzwiach radzymińskiej cukierni zawisł komunikat o zupełnie przeciwnej treści. Czy taki wyłom jest zgodny z prawem i co na to sami konsumenci?

Widok klientów zakładających maseczkę przed wejściem do środka lokalu już nikogo nie dziwi. Przeciwnie, niemałe zaskoczenie może budzić fakt, gdy do cukierni lub restauracji można wejść bez obowiązkowego zasłaniania nosa i ust. Takie przyzwolenie dała swoim gościom jedna z radzymińskich cukierni, wywieszając na swoich drzwiach stosowny komunikat:  "W tym sklepie sprzedawcy nie noszą maseczek. Nie wymagamy tego również od Was". Właścicielka zdecydowała się na taki krok, powołując się na art. art. 31 Konstytucji RP (Wolność człowieka podlega ochronie prawnej. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych - przyp. red.) i art. 135 kodeksu wykroczeń, który grozi grzywną sprzedawcy ukrywającemu towar przed nabywcą albo odmawiającemu jego sprzedaży bez podania przyczyny. 

 

 

Jak na to zareagowali sami klienci? Z początku bywało różnie, były pretensje, ale cukiernia szybko zareagowała, dając możliwość zakupu na zewnątrz lokalu. 

Sprawą szybko zainteresowała się policja oraz Sanepid. Jednak, gdy po kilku dniach policjanci, którzy widzieli zdjęcie w internecie, dotarli na miejsce, nie zastali w lokalu nic niestosownego. Cukiernia nie została ukarana mandatem, a większość klientów ostatecznie decyduje się założyć maseczkę podczas zakupów w tym miejscu. 

Źródło: Radio Kolor

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji