...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Doceń polskie: Kolejny rok z polską żywnością w roli głównej

Od 2011 r. działa program "Doceń polskie", który – poprzez audyty z udziałem specjalistów branży spożywczej – wyróżnia liczne polskie produkty żywnościowe. W ten sposób udało się "odkryć" na nowo wiele tradycyjnych wyrobów, ale też pokazać, że polscy producenci świetnie łączą klasykę z nowatorskimi pomysłami.

W ciągu 5 lat realizowania Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie” odbyło się 18 audytów żywności. Organizacji wszystkich przyświecał ten sam cel – wskazanie najbardziej wartościowych produktów spożywczych na polskim rynku. Czy udało się go zrealizować? – Jak najbardziej! Każdą z dotychczasowych certyfikacji udowodniliśmy, jak wielki potencjał drzemie w polskiej żywności. Członkowie Loży Ekspertów, czyli zespołu specjalistów z branży spożywczej, ocenili od 2011 r. setki produktów i przyznali certyfikaty tym najbardziej wyróżniającym się. W ten sposób udało nam się „odkryć” na nowo wiele tradycyjnych wyrobów, ale i przekonać się, że polscy producenci umiejętnie łączą klasykę z nowatorskimi pomysłami i nie boją się wprowadzania na rynek kulinarnych nowinek – przekonuje Marek Bielski, twórca Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.

Przedsięwzięcie zostało zainicjowane w 2011 r. i od tego czasu niezmiennie odbywa się pod honorowym patronem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – Cieszy mnie fakt realizacji przedsięwzięcia, którego celem są działania promocyjne, budujące określony wizerunek polskich producentów wytwarzających żywność wysokiej jakości. Jestem przekonany, że uczestnictwo w programie „Doceń polskie” przyniesie wiele korzyści producentom i przyczyni się do promocji tradycyjnych wyrobów – napisał Krzysztof Jurgiel, szef resortu rolnictwa w liście skierowanym do organizatorów programu „Doceń polskie”.

Idea i zasady programu

– Program nie jest konkursem: nie wybieramy najlepszego produktu w danej kategorii, ale podpowiadamy konsumentom na jakie wyroby warto zwrócić uwagę zastrzega M. Bielski. Nawet powierzchowna analiza zestawienia nagrodzonych dotąd artykułów wystarczy, by przekonać się, jak szeroka jest gama wyrobów z godłem „Doceń polskie”. Są wśród nich nie tylko produkty pierwszej potrzeby, ale również słodycze, alkohole, dania gotowe, przetwory i mrożonki. Loża Ekspertów wyróżniła także wyroby marek własnych.

Podczas każdego audytu eksperci oceniają żywność różnego typu. Na zdjęciach - praca Loży Ekspertów i oceniane przez nich wyroby podczas XVIII audytu, fot. Doceń polskie

Mimo upływu czasu, audyty rządzą się tymi samymi prawami. – Regulamin nadawania certyfikatów jest niezmienny. Od samego początku zależało nam, aby wyróżnienia przyznawane były na podstawie przejrzystych kryteriów; tylko dzięki nim konsumenci mogą w pełni zaufać takiej rekomendacji mówi twórca programu „Doceń polskie”. Loża Ekspertów zawsze ocenia smak i wygląd produktu oraz stosunek jego jakości do ceny. Za każdą z tych trzech cech można zdobyć od 1 do 10 punktów. Do uzyskania certyfikatu potrzebnych jest minimum 7,5 punktu. Żywność, która otrzyma maksymalne noty jest nagradzana także tytułem TOP PRODUKT – dodaje Marek Bielski.

fot. Doceń polskie

Najbliższa certyfikacja żywności, podczas której zapadnie decyzja o nadaniu godła promocyjnego, odbędzie się 27 stycznia w Czeladzi. Do organizatorów programu już wpłynęły zgłoszenia od producentów z całego kraju. Wśród nich są także laureaci programu starający się zdobyć certyfikat na kolejny artykuł ze swojej oferty, jak również wytwórcy chcący w dalszym ciągu posługiwać się godłem zdobytym przed dwoma laty. – Certyfikaty są przyznawane za konkretny produkt, a nie za całokształt działalności firmy. Wyróżnienia nadawane są na dwa lata. Po tym okresie można ubiegać się o dalszą możliwość posługiwania się certyfikatem; wówczas Loża Ekspertów raz jeszcze oceni żywność i jeśli nadal spełnia ona kryteria programu, jest nagradzana ponownie – wyjaśnia Karolina Szlapańska, organizatorka Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń polskie”.

UWAGA: Producenci zainteresowani zdobyciem godła mogą jeszcze przesyłać formularze zgłoszeniowe, dostępne na stronie internetowej programu.

Plany na 2016 r.

Szósty rok funkcjonowania programu jego organizatorzy rozpoczęli od wydania nowego numeru kwartalnika „Doceń Dobre Wiadomości”, dostarczającego najbardziej aktualnych informacji o produktach z godłem promocyjnym. Kolejnym wydarzeniem będzie wspomniana już dziewiętnasta atestacja żywności. Tradycyjnie, w sumie w bieżącym roku odbędą się cztery takie audyty. Co jeszcze zaplanowali twórcy programu „Doceń polskie”?
– Jeszcze w tym roku chcemy wprowadzić nowe, zaawansowane narzędzie informatyczne wspierające promocję produktów oznaczonych godłem programu. Będzie ono oparte o technologie internetowe oraz mobilne – zdradza M. Bielski. – Poza tym, będziemy kontynuowali realizację naszych dotychczasowych działań. Ważną datą będzie z pewnością 25 sierpnia, kiedy to po raz czwarty będziemy obchodzić Dzień polskiej żywności. Mamy przyjemność być inicjatorem tego „święta”, które (choć nie ma jeszcze długiej tradycji) zostało bardzo entuzjastycznie przyjęte. Mimo naszych dotychczasowych osiągnięć wciąż jest wiele do zrobienia w kwestii promocji polskiej żywności. Rok 2016 będzie zatem pracowityprzewiduje M. Bielski.

Wszystkie informacje na temat programu „Doceń polskie” i związanych z nim działań są zawarte na www.docenpolskie.pl.

Bieżące wydanie czasopisma

Za co Polacy pokochali jagodzianki? Czym ustabilizować krem na zimno? Jak projektować słodkie stoły? Skąd się biorą alergie pokarmowe? Do czego dodawać szafranu?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji