dodano , Redakcja AU

Eliminacje do Ogólnopolskich Turniejów na Najlepszego Ucznia w zawodzie Piekarz, Cukiernik oraz Kucharz

Już za kilka dni swoje talenty, umiejętności i pomysły zaprezentują młodzi piekarze, cukiernicy i po raz pierwszy kucharze! Adepci tych sztuk staną w szranki w wojewódzkich eliminacjach, które są przepustką do prestiżowego ogólnopolskiego finału organizowanego we Wrocławiu. Wkrótce eliminacje wielkopolskie we Wrześni!

30 stycznia we Wrześni w ZSZ nr 2 odbędą się wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskiego uczniowskiego turnieju w zawodach cukiernik i piekarz. Wydarzenie patronatem objęli ZRP, Powiat Wrzesiński i Kuratorium Oświaty w Poznaniu.  Młodzi będą mieli okazję rywalizować ze sbobą już po raz XXIII. W tym roku też po raz pierwszy do walki o tytuł najlepszego ucznia staną uczniowie w zawodzie kucharza. Uczestnicy będą musieli wykazać się zarówno w części teoretycznej, jak też praktycznej.  Z całą pewnością to cenne i ciekawe doświadczenie, które może pomóc w rozwoju dalszej kariery! Zwłaszcza, że dalszym etapem pomyślnego przejścia wojewódzkich eliminacji jest udział w finale turnieju, który odbędzie się 16-18 kwietnia we Wrocławiu.

Miejsce turnieju: ZSZ Nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich, ul. Koszarowa 12, Września (aula, p. III)


PROGRAM TURNIEJU
8:00 Otwarcie turnieju
8:30 – 9:30 Część teoretyczna turnieju
10:00 – 15:00 Część praktyczna turnieju.
Część praktyczną cukiernicy będę mieli w Cukierni Kuczora, piekarze zaprezentują swoje zdolności w Piekarni PSS „Społem”, a kucharze - w Pracowni 06 ZSZ Nr 2 we Wrześni.

16:00 Podsumowanie turnieju

PARTNERZY eliminacji wojewódzkich we Wrześni

Bieżące wydanie czasopisma

W nowym Panie nadają tonu. Monika Walecka odczarowuje stereotyp piekarza, Madame Caramel przewodzi po kulinarnych zakątkach Paryża, a sensorka Renata Januszewska odkrywa smakowe niuanse w czekoladzie. Pań nie brakuje w nowym dziale Rzemiosło Przyszłości, jednak mamy też zacne grono Panów. Sprawdź, kto i co się za tym kryje.

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji