...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Finansowe wsparcie polskiej innowacyjności. 2,5 mld złotych na inwestycje!

Od 1 marca do 30 czerwca 2017 roku potrwa nabór wniosków do konkursów szybkiej ścieżki Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. To pierwszy konkurs, w którym na duże firmy czeka 400 mln złotych, a na małe i średnie przedsiębiorstwa 1 mld zł. Łącznie w obu kategoriach programu przewidziano 2,5 mld złotych.

Pieniądze z programu mają wspierać to, co innowacyjne. Badania przemysłowe i rozwojowe, nowatorskie rozwiązania, nowe technologie. Przedmiot dofinansowania nie jest konkretnie określony w założeniach programu. Ważne jest to, by innowacyjne rozwiązania czy przedsięwzięcia odpowiadały na realne zapotrzebowanie polskich konsumentów i przedsiębiorców. Przedmiot dofinansowania musi się też wpisywać w Krajowe Inteligentne Specjalizacje (KIS), czyli w wykaz branż, których rozwój ma zwiększać wartość dodaną gospodarki i podnosić jej konkurencyjność. Celem programu jest też zwiększenie nakładów na badania i rozwój, które w Polsce nadal znajdują się poniżej średniej europejskiej.

Jak wyjaśnia w rozmowie z Newseria Biznes Piotr Dardziński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wielkimi zaletami programu są: ograniczenie formalności do minimum, ciągły nabór wniosków, ich szybkie opiniowanie i decyzje co do przyznania dofinansowania (maksymalnie 60 dni) – Nabory trwają cały czas, mają charakter ciągły, komisje co miesiąc zbierają wnioski, które w tym czasie wpływają, i oceniają je, tak aby natychmiast dać odpowiedź, co ewentualnie zostało źle zrobione, co trzeba poprawić, nad czym popracować. Przedsiębiorca może poprawić dokument i w ciągu roku złożyć go kilka razy. Nie musi czekać na przykład rok na nowe rozdanie – mówi Dardziński.

Szybka ścieżka – jak mówi podsekretarz – jest efektywnym polskim programem, którym inspirują się inne kraje. Jest on także dobrze oceniany przez Unię Europejską. Ok. 15-20% projektów zgłaszanych do programu może liczyć na dofinansowanie.

Jak podaje Newseria Biznes, w ubiegłorocznych konkursach dla małych i średnich przedsiębiorstw wpłynęło blisko tysiąc wniosków o dofinansowanie o łącznej wartości przeszło 5,5 mld zł, a duże przedsiębiorstwa złożyły 74 wnioski o wartości prawie 900 mln zł.

Bieżące wydanie czasopisma

W wakacyjnym Mistrzu Branży: Zdrowo i smacznie z Beatą Sadowską, zielona przyszłość cukiernictwa i świeżo mielona mąka w piekarniach.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj okrojony numer (Katalog reklam) online lub pobierz PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji