...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Grudniowe wydanie Mistrza Branży

To wydanie mocno pachnie piernikiem. Nic dziwnego, na okładce osoba, która przywróciła piernikowi właściwe miejsce w hierarchii - Iga Sarzyńska-Komorowska. A w tym wydaniu - świątecznie nacięte i noworoczne bochenki, witryna do schrupania, trendy żywieniowe 2022 i wiele innych inspiracji!

Grudzień zdecydowanie kojarzy się z dwoma słowami - prezenty i pierniki. I właśnie te dwa słowa pasują też idealnie do naszej rozmówczyni, która zagościła na okładce tego wydania. Pierniki, które tworzy Iga Sarzyńska-Komorowska w swojej toruńskiej pracowni stały się wręcz symbolem miasta a jej butik - najczęściej wybieranym miejscem, do którego przychodzi się po unikalny prezent. Co sprawia, że są aż tak wyjątkowe?

 

Przy ich tworzeniu Iga Sarzyńska współpracuje z utalentowanymi artystami. A motywy zdobienia dyktuje jej własna wyobraźnia, niekoniecznie zaś to, co aktualnie modne. Nam zdradziła, co było trudne w budowaniu tego szczególnego miejsca na mapie Torunia. A także, jaki prezent sprawiła sobie, gdy otworzyła własną firmę. Wywiad z piernikową królową czytajcie na str. 8.


O ile pracownię Igi Sarzyńskiej wypełnia zapach cynamonu i goździków, o tyle miejsce prowadzone Karola Żubera pachnie świeżo wypieczonymi bochenkami. Musi!

 

Jego zdaniem, dobre miejsce pachnie smacznym jedzeniem i chlebem. A prawdziwy chleb rodzi się z pasji i miłości. Takie miejsce odnalazł dla siebie w Lublinie, po tym jak dwa lata temu po porzuceniu kariery kucharskiej, stał się piekarzem. Przypieczętowaniem wyboru tej drogi zawodowej był "prezent", jaki  otrzymał w tym roku w październiku - tytuł Master Bakera podczas 2. edycji konkursu piekarskiego w Poznaniu. Wywiad z naszym kolejnym gościem znajdziecie na str. 18.

 

Choć bożonarodzeniowy okres to czas makowców, serników, pierników i innych słodkich wypieków, my mocno skupiamy się na chlebie, którego przecież też nie może zabraknąć na świątecznym stole.
Daria Wasielewska pokazuje w swoich filmikach jak nacinać bochenki, by po upieczeniu uzyskały odpowiednie wzory. A na naszych łapach zobaczycie efekty jej pracy artystycznej, które z pewnością zainspirują Was do działania!

 

Mimo, że nie jest to zbytnio rozpowszechniona tradycja w Polsce, w wielu krajach właśnie chlebem żegna się ten stary i wita się nowy rok. W pobliskich Niemczech (zwłaszcza na południu w Nadrenii) z okazji Sylwestra wypieka się chleb o nazwie Neujahrsbrezel, a w Grecji – vasilopita.
Czym charakteryzują się te bochenki i czy istnieje specjalna receptura na bochenek, który pomaga w leczeniu... kaca? Czytajcie artykuł na str. 34.

 

"Chleb na kaca" - taka etykieta z pewnością zainteresowałaby nie jednego kupującego, który zobaczyłby ją przechodząc obok piekarni. A jaki wystrój przyciągnie wzrok przechodniów w grudniu?To niełatwy czas do wymyślania dekoracji okna wystawowego czy witryny, bo choć w sposób oczywisty narzucają się bombki i kolorowe światełka, to nie jest sposób by się wyróżnić spośród innych. Jak to zatem zrobić? Poznajcie kilka sposobów na str. 60. 

W tym ostatnim tegorocznym wydaniu razem z Tomaszem Guederaskim podsumowujemy jaki był ten rok dla branży. A nasza autorka prezentuje zakres trendów żywieniowych, które będą mocno kształtować rynek w nadchodzącym roku.

 

Pandemia mocno odcisnęła piętno na gustach i wyborach kupujących, dlatego słowa takie jak "bezpiecznie" i "zdrowo" to jedne z kluczowych określeń, które się pojawiają w tym zestawieniu. 

Trendy się zmieniają, ale co do samych Świąt my tradycyjnie stawiamy na wszystkim dobrze znane słowa takie jak - spokojnie, smacznie i rodzinnie. Właśnie takiego czasu życzymy Wam, zostawiając z nowym wydaniem Mistrza Branży. 


SPIS TREŚCI

Rozmowa Mistrza Branży
Piernikowa królowa – rozmowa z Igą Sarzyńską-Komorowską
Włoska robota – rozmowa z Krzysztofem Kobylańskim
Zapach dobrego chleba – rozmowa z Karolem Żuberem

Mistrz produkcji Trendy Inspiracje
Nie odkładajmy inwestycji na później
Trendy 2022 vs. (post)pandemiczna rzeczywistość
Piernikowa sztuka Anny Piórkowskiej
Świąteczne nacięte bochenki
Dlaczego warto jeść pieczywo na dzień i w świąteczny czas
Chlebowe powitanie nowego roku
Świąteczny talerz obfitości – Bunter Teller i nie tylko
Tłuszcze w produkcji cukierniczo-piekarskiej
Lody okiem Szymona
Wzrost popularności pieczywa pakowanego w MAP

Receptury na święta
Smakołyki Mikołaja
Chleb żytni z jabłkiem
Zimowa drożdżówka
Bakaliowiec

Mistrz zarządzania
W tym roku święta będą białe
Witryna do schrupania

Flash News


ZAPRASZAMY DO INSPIRUJĄCEJ LEKTURY

Pobierz numer w PDF >

Kup bieżący numer Mistrza Branży w wersji drukowanej > 

Bieżące wydanie czasopisma

Dlaczego w Chlebio nie powstają bochenki z pszenicy? Jak stworzyć cukiernię od zera? Czy pasty do lodów są złe? W najnowszym wydaniu odpowiadamy na te pytania. Zapraszamy do lektury.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>


  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji