...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Jadalna sztuka Carla Warnera

Wieża Eiffela z czekolady i Panteon z makaronu - artysta Carl Warner stworzył scenerię stolic w miniaturze, wykorzystując wyłącznie jadalne składniki. I miał ku temu powód!

Wielu artystów pokusiło się o odtworzenie ulic słynnych miast, zabytkowych budowli i punktów widokowych w miniaturze. Carl Warner, 55-letni artysta z Liverpoolu, pokusił się o zrobienie tego w wersji... jadalnej. Wybrał 7 miast: Paryż, Tokio, Rzym, Madryt, Nowy Jork, Londyn oraz Barcelonę i przedstawił je przy użyciu wyłącznie spożywczych składników. Tak, na przykład, możemy podziwiać paryską scenę targową przedstawiającą budynki wykonane z mieszanki niebieskich i twardych serów, porów, a także czekoladowej Wieży Eiffla. Z kolei Panteon i brukowana uliczka w Rzymie zostały stworzone przy użyciu makaronu, szynki parmeńskiej i parmezanu. Spokojny ogród zen i ceremonia picia herbaty z widokiem na górę Fuji zostały wykonane z mąki, bułek i grzybów shiitake.

 


Skąd tak niecodzienny pomysł? Nietypowe Kreacje kulinarne zostały zamówione przez Hotels.com po sondażu przeprowadzonym wśród turystów, z którego wynika, że do wielu miejsc udają się ze względu na jego walory gastronomiczne. Około 6 na 10 osób w wieku od 18 do 35 lat wybiera miejsce wypoczynku wyłącznie na podstawie tego, co będą jeść - a nie tego, co zobaczą lub zrobią. W rzeczywistości żywność jest większym powodem do odwiedzenia miejsca docelowego, niż sztuki, kultury i muzeów - a także zakupów. 9 000  ankietowanych z 29 krajów stwierdziły też, że Paryż, Tokio i Rzym to najlepsze miejsca dla smakoszy.

 


Sam artysta po otrzymaniu zapytania od pomysłodawców od razu wyraził swój entuzjazm i przyjął zlecenie: Kiedy Hotels.com wyszedł do mnie z pomysłem, od razu wiedziałem, że ten projekt wręcz czekał na mnie tuż przy mojej brukowanej, niebieskiej ulicy z serem. To była dla mnie wspaniała okazja, by w ekscytujący i współczesny sposób przywołać do życia obrazy i sceny z tych niezwykle popularnych miejsc dla smakoszy.

Nie pozostaje nic innego jak cieszyć wzrok dziełami sztuki Warnera, a następnie... zarezerwować hotel na widok tego miejsca, które wywołuje największy apetyt.

 


źrodło: https://www.mirror.co.uk

Bieżące wydanie czasopisma

Przekonaj się, jak przekuć porażkę w sukces według Josefa Zottera, producenta ekstrawaganckiej czekolady kraftowej. Uruchom kreatywność w czasach pandemii i odpowiadaj na potrzeby konsumentów.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj okrojony numer (Katalog reklam) online lub pobierz PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji