czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Artykuł

Jak będzie smakować narodowe ciastko? 0

dodano ,Redakcja PS

Jak uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, która przypada w tym roku? Fundacja Idea Nova z Gdańska wymyśliła na to słodki sposób – symbolem uroczystości i innych świąt o charakterze patriotycznym ma zostać ciastko o nazwie Patriotka.

Nazwę ciastka fundacja zastrzegła już w 2013 roku. Ale nie wiadomo jeszcze, jak Patriotka będzie wyglądać i smakować – w tym celu zorganizowano ogólnopolski konkurs cukierniczy skierowany zarówno do profesjonalistów, jak i do amatorów. Każdy może nadesłać propozycję receptury na biało-czerwone ciastko. Receptura powinna być prosta, a składniki ogólnodostępne i niezbyt drogie. Wymogiem jest także, by ciastko dało się łatwo zjeść, również bez użycia talerzyka czy sztućców – chodzi o to, by mogło towarzyszyć na przykład plenerowym imprezom.

Uroczyste otwarcie konkursu miało miejsce 8 lutego (w Tłusty Czwartek), a nabór zgłoszeń potrwa do 15 kwietnia. Nadesłane propozycje zostaną poddane głosowaniu internautów, które wyłoni 10 finalistów. 26 maja odbędzie się finał w Warszawie, podczas którego członkowie jury będą degustować 10 wytypowanych ciastek. Ogłoszeniu wyników konkursu ma towarzyszyć koncert polskich wykonawców.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: https://patriotka.org.pl

Ewa Siuda-Szymanowska

Dodaj swój komentarz
 

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość. Nie posiadasz konta? Zarejestruj się.

 

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe