dodano , Redakcja PS

Jak będzie smakować narodowe ciastko?

Jak uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, która przypada w tym roku? Fundacja Idea Nova z Gdańska wymyśliła na to słodki sposób – symbolem uroczystości i innych świąt o charakterze patriotycznym ma zostać ciastko o nazwie Patriotka.

Nazwę ciastka fundacja zastrzegła już w 2013 roku. Ale nie wiadomo jeszcze, jak Patriotka będzie wyglądać i smakować – w tym celu zorganizowano ogólnopolski konkurs cukierniczy skierowany zarówno do profesjonalistów, jak i do amatorów. Każdy może nadesłać propozycję receptury na biało-czerwone ciastko. Receptura powinna być prosta, a składniki ogólnodostępne i niezbyt drogie. Wymogiem jest także, by ciastko dało się łatwo zjeść, również bez użycia talerzyka czy sztućców – chodzi o to, by mogło towarzyszyć na przykład plenerowym imprezom.

Uroczyste otwarcie konkursu miało miejsce 8 lutego (w Tłusty Czwartek), a nabór zgłoszeń potrwa do 15 kwietnia. Nadesłane propozycje zostaną poddane głosowaniu internautów, które wyłoni 10 finalistów. 26 maja odbędzie się finał w Warszawie, podczas którego członkowie jury będą degustować 10 wytypowanych ciastek. Ogłoszeniu wyników konkursu ma towarzyszyć koncert polskich wykonawców.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: https://patriotka.org.pl

Ewa Siuda-Szymanowska

Bieżące wydanie czasopisma

Bardziej pastry czy tylko chef? Maciej Rosiński opowiada, dlaczego warto połączyć kuchnię i cukiernię w jeden warsztat doskonałego smaku. Ponadto - dużo o chlebie, również tym sprzedawanym online, bio i takim, który tworzy jedyny w Polsce piekarz z dyplomem Le Cordon Bleu! Zobaczcie, co czeka na Was w nowym wydaniu!

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji