dodano , Redakcja AK

Jak po dobre smaki, to tylko do Łodzi! Już 6-10 czerwca XV Festiwal Dobrego Smaku

Przekonajcie się sami, jak szeroka i kusząca jest oferta łódzkich restauracji i kawiarni. Od 6 do 10 czerwca w mieście czeka nas prawdziwa podróż po smakach: Japonii, Gruzji, Śródziemnomorza, Polski i wiele innych. Łódzkie restauracje i kawiarnie zmierzą się z tematem: Kuchnie Narodowe.

Festiwal Dobrego Smaku to jedno z największych wydarzeń kulinarnych w Polsce, organizowane od 2003 r. Co roku FDS gromadzi tysiące ludzi na ulicy Piotrkowskiej. Od paru lat w wydarzeniu udział biorą też lokale z innych rejonów Łodzi, gdzie toczy się intensywne życie kulinarne. W tym czasie festiwalowe dania, desery i koktajle będą serwowane w korzystnych cenach.

Głównym punktem programu Festiwalu jest konkurs dla restauratorów na najlepsze danie festiwalowe. Przebiega w dwóch etapach. W pierwszym etapie oceniane są propozycję na podstawie opisu i zdjęcia. Drugi etap to już finał. Każda z dopuszczonych do drugiego etapu restauracji przygotowuje danie główne, kawiarnie - zaś deser i napój, bary i puby - koktajl alkoholowy zgodne z tematem przewodnim. Dania i desery ocenia anonimowe jury złożone z szefów kuchni oraz publiczność w głosowaniu przez aplikację.

Najlepsi uczestnicy Festiwalu otrzymują Statuetki Dobrego Smaku oraz nagrody rzeczowe podczas Gali Rozdania Nagród, w której udział biorą zaproszeni goście, restauratorzy, media. W tym roku Gala odbędzie się w Teatrze Nowym im. K. Dejmka w Łodzi, wyjątkowo 14 czerwca, a nie jak zawsze ostatniego dnia FDS. To wspaniała okazja do zaprezentowania swoich produktów przez firmy sponsorskie.

Oprócz konkursu odbędą się wydarzenia towarzyszące: warsztaty kulinarne, fotograficzne, Szkoła Dobrego Smaku dla Dzieci z uczestniczkami Junior MasterChef, spotkanie z Marcinem Mellerem i promocja książki o Gruzji, wieczory degustacyjne.

Więcej informacji na festiwaldobregosmaku.eu
www.facebook.com/FestiwalDobregoSmaku

źródło: Festiwal Dobrego Smaku w Łodzi


Bieżące wydanie czasopisma

Bardziej pastry czy tylko chef? Maciej Rosiński opowiada, dlaczego warto połączyć kuchnię i cukiernię w jeden warsztat doskonałego smaku. Ponadto - dużo o chlebie, również tym sprzedawanym online, bio i takim, który tworzy jedyny w Polsce piekarz z dyplomem Le Cordon Bleu! Zobaczcie, co czeka na Was w nowym wydaniu!

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji