...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Jerzy Bartnik: pożyczki zwrotne zmiast dotacji - to nie jest rozwiązanie dla mikro i małych firm

Prezes Związku Rzemiosła Polskiego (ZRP) Jerzy Bartnik nie popiera stanowiska strony rządowej, żeby dotacje w 100% zastąpić pożyczkami zwrotnymi. Głównymi beneficjentami funduszy w nowej perspektywie będą firmy mikro i małe, które oczekują szerokiego, realnego wsparcia - czytamy na stronie ZRP.

Przypomnijmy, w nowej perspektywie dostępne będą głównie instrumenty zwrotne w postaci pożyczek czy poręczeń dla firm. Te instrumenty obejmą przede wszystkim projekty prostsze o charakterze inwestycyjnym, natomiast dotacje będą trafiały do przedsiębiorstw z większym ryzykiem niepowodzenia. Według wiceministra infrastruktury i gospodarki Pawła Orłowskiego dużą zaletą pożyczki zwrotnej jest to, że pieniądze mogą być wykorzystywane wielokrotnie i nie zaburzają równowagi rynkowej.

Zdaniem Jerzego Bartnika, prezesa Związku Rzemiosła Polskiego, niezmiernie ważne będzie stworzenie przyjaznego dla przedsiębiorców systemu udzielania takiego wsparcia. Zacząć należy od uproszczenia procedur, które zniechęcają firmy do korzystania z pieniędzy unijnych. Nie do przyjęcia jest zatem zastąpienie dotacji pożyczkami zwrotnymi, ponieważ głównymi beneficjentami funduszy w nowej perspektywie mają być firmy mikro i małe, a te oczekują szerokiego, realnego wsparcia.

– Naszym zdaniem, w ramach regionalnych programów operacyjnych konieczne jest stworzenie systemu instrumentów dotacyjnych. Liczymy na wsparcie naszego stanowiska w tej kwestii przez samorządy województw – powiedział prezes Jerzy Bartnik. Dodał, że w ramach regionalnych programów operacyjnych należy wyodrębnić działania skierowane wyłącznie do firm mikro.

źródło: Związek Rzemiosła Polskiego

 

 

Bieżące wydanie czasopisma

W tym wydaniu kładziemy szczególny nacisk na szkolenia i kursy branżowe, które mają o wiele większą rolę do spełnienia, niż tylko nabycie przez kursanta nowych umiejętności. Do tego wywiad z Tomaszem Szypułą.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać
  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>


  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji