...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Jeszcze więcej gwiazdek dla polskich restauracji

Właśnie poznaliśmy listę restauracji, które otrzymały wyróżnienie w przewodniku Michelin Polska 2024. W tym roku inspektorzy hojnie nagrodzili polskich utalentowanych restauratorów!

 

Do tej pory Polska mogła pochwalić się trzema restauracjami, których lokale opatrzone są prestiżową gwiazdką Michelin. Tak było jeszcze do wczoraj. W tym roku inspektorzy słynnego przewodnika po wyjątkowych miejsach na gastronomicznej mapie świata przyznali gwiazdek znacznie więcej. W nanowszej edycji przewodnika Michelin Polska 2024 znalazło się miejsce dla aż 77 restauracji, wliczając w to trzy nowe lokale, które otrzymały gwiazdkę Michelin po raz pierwszy.

Swój wysoki poziom, a więc i gwiazdki utrzymały restauracje ottiglieria 1881 w Krakowie (dwie gwiazdki), Nuta w Warszawie (jedna gwiazdka) i Muga w Poznaniu (jedna gwiazdka). Do ich grona od teraz dołączają: ARCO by Paco Pérez (pierwsza w historii restauracja z Gwiazdką MICHELIN w Gdańsku), Rozbrat 20 w Warszawie Giewont, restauracja położona we wsi Kościelisko.

Co ciekawe po raz pierwszy w historii polskiego przewodnika przyznano również zieloną gwiazdkę, która jest uhonorowaniem resturacji, która w wyjątkowy sposób dba o praktyki zrównoważonych praktyk i ekologii. Tą otrzymała gdańska resutracja Eliksir. 

Spośród 77 restauracji umieszczonych w tegorocznej edycji przewodnika Michelin Polska 2024 aż 22 lokale mieszczą się w Krakowie, a 20 w Warszawie.

Oprócz samych gwiazdek przyznano także 9 nowych rekomendacji Bib Gourmand. to wyróżnienie dla lokali, które mogą poszczycić się najlepszym stosunkiem jakości do ceny. Sama nazwa nagrody nawiązuje do imienia charakterystycznego ludzika Michelin, którego pełna oficjalna nazwa brzmi Bibendum.


Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji