...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Kac? Są na to...lody!

Sok pomidorowy, witamina C, kefir lub rosół. To najczęściej stosowane metody na kaca. Istnieje też nieco inna forma lekarstwa. Lody. Z bardzo wyjątkowym dodatkiem - paracetamolem. Gdzie można poratować się takim słodkim specyfikiem?

Dziś nikogo już nie dziwią lody o najróżniejszych smakach lub z oryginalnymi dodatkami. Nie mniej z pewnością każdego zaskoczy w witrynie widok lodów z... paracetamolem!

 


Na taki pomysł wpadła - o dziwo! - piekarnia Nagelkerke z niewielkiego miasteczka w Holandii. Ideą twórców było niesienie pomocy mieszkańcom cierpiącym po zabawach podczas karnawału oraz licznych zabaw odbywających się w regionie. Szlachetne pobudki nie wystarczyły jednak holenderskiemu Urzędowi ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumpcyjnych, który stwierdził, że tego typu lody nie mogą być sprzedawane. Tak duża ilość  paracetamolu wymaga, by piekarnia miała specjalne pozwolenie wymagane do podawania leku, co zmienia ją w aptekę-piekarnię ... A to brzmi jeszcze dziwniej, niż lody z paracetamolem...

Właściciel piekarni, Jan Nagelkerke, stwierdził, że póki co lodów na kaca nie będzie sprzedawał. Nie mniej zachowa je w witrynie by klienci mogli chociaż podziwiać mrożoną ciekawostkę. Naszym zdaniem powinni je zestawić z lodami o smaku piwnym lub szampańskim ;-)

źródło: http://juiceonline.com

Bieżące wydanie czasopisma

W nowym MB przeczytasz jak smakuje cukierniczy hat-trick Łukasza Roguskiego, ukoronowany tytułem Mistrza Europy w Dekoracji Tortów Expo Sweet 2020; poznasz zasady gelato wg Jacopo Chelli, nauczysz się przygotowywać lody bez cukru. Zapraszamy.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj okrojony numer (Katalog reklam) online lub pobierz PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji