dodano , Redakcja AU

Kac? Są na to...lody!

Sok pomidorowy, witamina C, kefir lub rosół. To najczęściej stosowane metody na kaca. Istnieje też nieco inna forma lekarstwa. Lody. Z bardzo wyjątkowym dodatkiem - paracetamolem. Gdzie można poratować się takim słodkim specyfikiem?

Dziś nikogo już nie dziwią lody o najróżniejszych smakach lub z oryginalnymi dodatkami. Nie mniej z pewnością każdego zaskoczy w witrynie widok lodów z... paracetamolem!

 


Na taki pomysł wpadła - o dziwo! - piekarnia Nagelkerke z niewielkiego miasteczka w Holandii. Ideą twórców było niesienie pomocy mieszkańcom cierpiącym po zabawach podczas karnawału oraz licznych zabaw odbywających się w regionie. Szlachetne pobudki nie wystarczyły jednak holenderskiemu Urzędowi ds. Bezpieczeństwa Żywności i Produktów Konsumpcyjnych, który stwierdził, że tego typu lody nie mogą być sprzedawane. Tak duża ilość  paracetamolu wymaga, by piekarnia miała specjalne pozwolenie wymagane do podawania leku, co zmienia ją w aptekę-piekarnię ... A to brzmi jeszcze dziwniej, niż lody z paracetamolem...

Właściciel piekarni, Jan Nagelkerke, stwierdził, że póki co lodów na kaca nie będzie sprzedawał. Nie mniej zachowa je w witrynie by klienci mogli chociaż podziwiać mrożoną ciekawostkę. Naszym zdaniem powinni je zestawić z lodami o smaku piwnym lub szampańskim ;-)

źródło: http://juiceonline.com

Bieżące wydanie czasopisma

Bardziej pastry czy tylko chef? Maciej Rosiński opowiada, dlaczego warto połączyć kuchnię i cukiernię w jeden warsztat doskonałego smaku. Ponadto - dużo o chlebie, również tym sprzedawanym online, bio i takim, który tworzy jedyny w Polsce piekarz z dyplomem Le Cordon Bleu! Zobaczcie, co czeka na Was w nowym wydaniu!

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji