...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja MW, materiał promocyjny

Kokardka loopy bow - tutorial

Kokardka loopy bow sama w sobie jest na tyle wdzięczna i elegancka, że wystarczy za wszystkie cukrowe figurki, które są częstym gościem na naszych tortach. Może w zasadzie stanowić jedyny element dekoracyjny. Może być też ozdobą w witrynie niejednej cukierni na święta Bożego Narodzenia.

     
 

Artukuł pochodzi z grudniowego wydania magazynu Mistrz Branży

 

Zamów numery archiwalne w wersji PDF: prenumerata@MistrzBranzy.pl

 

 

Prostota wykonania loopy bow to jej duży walor, a jej przygotowanie uruchamia indywidualne pokłady kreatywności. Tutorial naszej kokardy pokazuje, jak można zrobić ją najprościej. Może ona stanowić bazę do bardziej wyrafinowanych ozdób. Dlatego zachęcam do tworzenia własnych kompozycji, łączenia kolorów. Czasem wystarczy nakleić na paski kolorowe kółka lub pomalować w paseczki lub grochy, żeby z tego wyjściowego projektu stworzyć coś wyjątkowego. Przekonajcie się zatem, że każde wykonanie loopy bow rodzi nowe pomysły.

fot. 1

Do pracy potrzebna nam będzie: masa cukrowa z dodatkiem tragakantu lub cmc, czyli gumpaste, barwniki spożywcze, mały wałek nieprzywieralny, przyrząd do wycinania równych pasków, rękawiczki (fot. 1).

fot. 2

fot. 3

Masę barwimy według własnego pomysłu. Równie dobrze możemy ją pozostawić białą. Nie zapomnijmy, żeby po zabarwieniu włożyć masę do woreczka z zipem lub folii spożywczej, by nie obeschła (fot. 2-3).

fot. 4

Masę należy rozwałkować na grubość ok. 3 mm (fot. 4).

fot. 5

Z masy wycinamy 1-centymetrowe paski, z których będziemy tworzyć kokardę (fot. 5). Uwaga: szerokość pasków może być mniejsza lub większa, w zależności od przyjętej koncepcji kokardy. Dla dodatkowych efektów warto też eksperymentować z różnego rodzaju kółkami do cięcia pasków, które pozostawią dekoracyjne „szlaczki” wzdłuż wycinanych krawędzi masy. Dobrze sprawdzi się też radełko, którego ząbkowane brzegi dadzą efekt „falbanki”, lub specjalne radełko, które pozostawia wzór szycia. Możliwości jest bez liku, dlatego dobrze jest eksperymentować.

fot. 6

Z kolorowych pasków przygotowujemy elementy dekoracyjne, jak „łezki” czy spiralki (fot. 6). „Łezki” wykonujemy, łącząc końcówki jednego paska. Spiralki to efekt nawijania cienkich pasków masy na patyczki do szaszłyków. W przypadku „łezki” w miejscu jej łączenia można użyć drucika, który wykorzystuje się w tworzeniu kwiatów z cukru. Odbiorców tortu zawsze należy poinformować o  obecności drucików.

fot. 7

Elementy dekoracyjne zostawiamy do całkowitego wyschnięcia (fot. 7). W praktyce najlepiej używać ich dopiero następnego dnia.

W ostatnim etapie tworzymy fantazyjną kokardę. Do tego celu musimy przygotować kulę z masy cukrowej, w którą będziemy wbijać poszczególne elementy dekoracyjne. Należy pamiętać, że cukrowe dekoracje są bardzo kruche, więc należy je wbijać delikatnie. Wbijanie ułatwią druciki użyte przy przygotowaniu „łezek”. Do przyklejenia dekoracji najlepiej używać lukru królewskiego.

Wykonywanie loopy bow daje dużo możliwości. Mam nadzieję, że nasza kokarda zainspiruje Czytelników MB do stworzenia czegoś własnego. Powodzenia i do zobaczenia w kolejnym wydaniu.

Więcej inspirujących
pomysłów szukaj na
www.niezleciacho.com

 

autor: Anna Daraż, Pracownia Ciast i Tortów
„Niezłe Ciacho”

Bieżące wydanie czasopisma

Oddajemy w Wasze ręce najnowszy numer, mocno pachnący świeżym chlebem rodem z San Francisco. Jest też o cieście parzonym, lodach w słoiku i tortach, które zbliżają do siebie ludzi.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>
  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji