...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

Kolejne pieczywo i wyroby cukiernicze wyróżnione w programie „Doceń polskie”

Wyroby 13 producentów z branży piekarskiej i cukierniczej zostały wyróżnione podczas XIV audytu żywności biorącej udział w Ogólnopolskim Programie Promocyjnym „Doceń polskie”. Eksperci przyznali certyfikaty 21 artykułom, a 18 z nich nagrodzili tytułami TOP PRODUKT, co oznacza, że uzyskały maksymalne noty jurorów.

Członkowie Loży Ekspertów sprawdzają każdy artykuł spożywczy z osobna i przyznają mu punkty za smak i wygląd. Noty wystawiane są także za stosunek jakości wyrobu do jego ceny. Każdy ekspert dysponuje ocenami w skali 1-10. Na podstawie liczby uzyskanych punktów podejmowana jest decyzja o przyznaniu certyfikatu „Doceń polskie”. Cenne godło nadawane jest tylko tym artykułom, które otrzymają od ekspertów minimum 7,5 pkt żywność z maksymalnymi ocenami zdobywa również tytuł TOP PRODUKT.
W Loży zasiadają wyłącznie osoby z długoletnim stażem pracy w branży spożywczej. Przewodniczącym grona jest Mirek Drewniak, mistrz kuchni, współzałożyciel i członek Fundacji Klubu Szefów Kuchni. Jednym z jurorów oceniających żywność jest przedstawiciel resortu rolnictwa. Honorowym patronem programem „Doceń polskie” jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pięcioosobowa Loża Ekspertów programu pozytywnie oceniła następujące wyroby firm z branży piekarskiej:

1. Chleb wiejski (TOP PRODUKT)z Piekarni Sezam,
2. Chleb pytlowy z ziarnami (TOP PRODUKT)z Piekarni Fogiel&Fogiel,
3. Chleb babci Zosi (TOP PRODUKT)z oferty PPHU Magdalena Kokoczka,
4. Chleb żytni (TOP PRODUKT) z Piekarni Przystanek,
5. Chleb wiejski, Chleb witalny (TOP PRODUKT) oraz Bułka cięta (TOP PRODUKT) produkowane w Zakładzie Piekarniczym KŁOS. Piekarnia Kłos otrzymała również godło „Doceń polskie” za Żurek z Kłosa (TOP PRODUKT), Ciasto z serem oraz Dżem malinowy (TOP PRODUKT).

Chleb pytlowy, Piekarnia Fogiel&Fogiel

Bułka cięta oraz chleb witalny, Piekarnia Kłos

Chleb witalny, Piekarnia Kłos

Ciasto z serem, Piekarnia Kłos

Certyfikatami programu nagrodzono także inne słodkie wyroby. Laury programu otrzymały:

Cukierki Kanoldy (TOP PRODUKT) z PPH Ewa,

Cukierki Kanoldy z PPH Ewa

Chałwa lniana (TOP PRODUKT) produkowana przez firmę GJ-Gacjana,
Michałki (TOP PRODUKT), Trufla z maczkiem (TOP PRODUKT) oraz Pawełki z firmy „Śnieżka-Invest”

Cukierki "Michałki", Śnieżka-Invest

Trufla, Śnieżka-Invest

Wśród produktów nagrodzonych certyfikatem „Doceń polskie” znajdziemy również Mieszankę prażonych ziaren Euforia (TOP PRODUKT) oraz Mąkę zamojską 450 (TOP PRODUKT).

Certyfikaty programu są nadawane na dwa lata. Po upływie tego okresu producent, który nadal chce korzystać z godła promocyjnego, jest zobowiązany dostarczyć wyrób do powtórnej oceny. Pozwala to sprawdzić, czy firma (pomimo upływu czasu) zachowuje jakość godną wyróżnienia.
W trakcie XIV certyfikacji eksperci po raz drugi ocenili wyroby PW SOLO oraz firmy „Śnieżka-Invest”. Ponowne przyznanie certyfikatów artykułom spożywczym tych producentów dowodzi, że firmy te niezmiennie utrzymują wysoką jakość.

Szczegółowe informacje na temat nagrodzonych produktów można uzyskać na blogu programu TUTAJ.

 

 

Bieżące wydanie czasopisma

Czy absolwenci szkół gastronomicznych mają dobry start? Jak wykonać tort na 600 osób w 1-osobowej pracowni? Czy przekształcenie swojej działalności w spółkę dziś się opłaca? Czym różni się szarlotka od jabłecznika?

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji