Radio Kulinarne nadaje z Krakowa i niedawno obchodziło rok! Ostatnio też ruszyło z promocją książki, która ma za zadanie poruszyć opinię społeczną - "Sitopia. Jak jedzenie może ocalić świat” Carolyn Steel.
„Radio Kulinarne” działa już od przeszło roku. Powstało w czerwcu 2020 roku. Nadaje z Krakowa, a jego główni twórcy to Maja Dutkiewicz, wieloletnia dziennikarka newsowa radia RMF FM (dziś radio Kraków) i promotor kulinarny, znawca i wielbiciel wina Bartosz Wilczyński. Do tej dwójki dołączyła Paulina Bandura, dziennikarka kulinarna i księgarka ze znanej krakowskiej księgarni „Księgarnia pod Globusem”. Wspomnianą trójkę połączyła miłość do dobrego jedzenia, do wina i do poznawania nowych smaków.
„Radio kulinarne” to tak naprawdę podcasty, wywiady z pasjonatami kuchni, hodowcami, drobnymi przedsiębiorcami. To także informacje o literaturze kulinarnej. „Radio Kulinarne” ma swoją stronę internetową i właśnie tam znajdziemy wszystkie przygotowane dla czytelników i słuchaczy informacje.
Ostatnio „Radio kulinarne” promuje niezwykle ważną książką „Sitopia. Jak jedzenie może ocalić świat” Carolyn Steel. Książka zwraca uwagę na to, co jemy, jak przygotowujemy posiłki i jak przechowujemy jedzenie. Każde nasze małe decyzje mogą mieć wpływ na naszą planetę i jej kondycję. Krótką recenzję tej i kilku innych książek można posłuchać w „Bookaście”, czyli kąciku recenzenckim „Radia kulinarnego”, który znajduje się na stronie projektu. O uratowaniu Ziemi mówi także podcast będący rozmową z dwoma artystkami Moniką Kucią i Leną Pieńkowską. Artystki przygotowały wydarzenie „To tylko sen” mierząc się z tematem kryzysu i pandemicznego i klimatycznego. Na pewno warto posłuchać. Tak jak i podcastu o polskim twarogu. Tradycyjnej potrawie, która może być majstersztykiem. Wszystkie dotychczasowe podcasty w formie rozmów, relacji są na stronie „Radia Kulinarnego”. Z pewnością będziemy śledzić kolejne rozmowy i wydarzenia.
Katarzyna Szarek