dodano , Redakcja AU

Kulinarne tradycje Kujaw i Pomorza „na słodko” - konkurs

Uczniu, podejmij wyzwanie razem z mistrzem szkolącym lub nauczycielem zawodu! Wydobądź z słodkiej tradycji Kujaw i Pomorza to, co najlepsze i zawalcz o zwycięstwo!

Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy po raz pierwszy organizuje regionalny konkurs kulinarny pn. Kulinarne tradycje Kujaw i Pomorza „na słodko” i „na słono”. Inicjatywa ta, to doskonała okazja do tworzenia pozytywnego wizerunku gastronomii i jej tradycji w regionie, popularyzacji potraw regionalnych, doskonalenia umiejętności kulinarnych młodych osób z regionu, a także podniesienia prestiżu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

 

Konkurs adresowany jest do uczniów branżowych szkół I stopnia, kształcących się w zawodzie kucharz, cukiernik z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Niecodzienna formuła konkursu polega na pracy zespołowej ucznia wraz z nauczycielem zawodu/mistrzem szkolącym biorącym udział w procesie praktycznej nauki zawodu. Konkurs przebiegnie w dwóch etapach.

W ramach I etapu uczestnicy przygotują autorską prezentację multimedialną dania tradycyjnego kuchni kujawsko-pomorskiej wybranego w kategorii słone lub słodkie, wraz z propozycją jego podania. Do udziału w finale Konkursu (II Etapie) zostanie zakwalifikowanych 10 (dziesięć) Zespołów, których prezentacje multimedialne zostaną uznane za najbardziej ciekawe.  

Konkurs ma na celu wzmocnienie przede wszystkim relacji pomiędzy uczniami a pracodawcami/mistrzami szkolącymi/nauczycielami z regionu przekazującymi dziedzictwo kulinarne kuchni kujawsko-pomorskiej. Adepci zawodu z regionu pod przewodnictwem swoich mentorów będą rywalizowali o najdoskonalsze przygotowanie dania regionalnego.

 

 

Dla finalistów konkursu przewidujemy atrakcyjne nagrody w postaci wartościowych bonów na zakup sprzętu gastronomicznego.

Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do dnia 24.05.2018 r. kierując je na adres: Kujawsko-Pomorska Izba Rzemiosła  i Przedsiębiorczości w Bydgoszczy ul. Piotrowskiego 11, 85-098 Bydgoszcz  lub drogą mailową:sekretariat@izbarzem.pl.

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas finału, który odbędzie się dnia 08.06.2018 r. w Bydgoszczy. 

 

 

Regulamin >>> KLIK!

Kontakt:  tel. 52 349 35 06, mail: izabela.goslinska@izbarzem.pl 

Bieżące wydanie czasopisma

Majowy Mistrz Branży pod znakiem tortów, stylowego dekorowania i wegańskiego cukiernictwa. Jak Agnieszka Paczóska wprowadziła Planetę Tortów na artystyczną orbitę i co chce osiągnąć w biznesie? Czego szuka w czekoladzie belgijski mistrz Patrick Aubrion, współtwórca Ruby?

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji