czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Artykuł

Laboratorium słodyczy ruszyło! 0

dodano ,Redakcja AU

7 czerwca w Bielanach Wrocławskich oficjalnie ruszyło Centrum Badań, Rozwoju i Jakości stworzone przez Mondelez International. 250 testerów słodyczy i wykwalifikowanych technologów żywności będzie pomagać przy kreowaniu słodyczy przyszłości, które będą kusić smakiem i wyglądem.

Światowy lider produkcji czekolady i słodkości, Mondelez International zainwestował 17 mln euro w jeszcze lepsze... słodkości! W Bielanach Wrocławskich obok 3 innych obiektów należących do spółki, powstało Centrum Badań, Rozwoju i Jakości. To nie pierwszy tego typu ośrodek stworzony przez Mondelez, ale jak zapewniają twórcy, najnowocześniejszy. Wybór Wrocławia był nie przypadkowy, a podyktowany faktem, że w Polsce dynamicznie rozwija się popyt na produkty marek Mondelez, a także wysoką jakością pracy zatrudnianych tu osób. W Centrum będą pracować wykwalifikowani inżynierowie produkcji i technologowie żywności. Badania będą prowadzone w laboratoriach sensorycznych, analitycznych i mikrobiologicznych.

Przede wszystkim to właśnie tu będą powstawać nowe receptury ciasteczek i czekolad. Wszystko w oparciu o opinie wyselekcjonowanych do tego zadania testerów, którzy będą określać szczegółowo 50 różnych parametrów każdego nowego produktu. Co więcej, oceniany będzie nie tylko smak, ale też wygląd smakołyków, w tym jego opakowania. 

 

 

Mondelez International produkuje słodkości dla wielu popularnych marek takich jak: Milka, Oreo, Alpen Gold, Lubisie i wielu innych.

 


Czy ta ogromna inwestycja się zwróci? Wszystko wskazuje na to, że tak - europejski rynek przekąsek już teraz jest wart blisko 400 miliardów dolarów i wciąż dynamicznie się rozwija.

Dodaj swój komentarz
 

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość. Nie posiadasz konta? Zarejestruj się.

 

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe