...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

  1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
  2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
  4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
  5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
  7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Lekki torcik z chrupiącym kokosem

autor: Konrad Tota, Galeria Tortów Artystycznych

RECEPTURA
(na 3 torty, rant o średnicy 18 cm i wysokości 5 cm)

Kompozycja: chrupiąca warstwa kokosowa, ananas karmelizowany w przyprawach, cremeux z mango, mus kokosowy

Chrupiąca warstwa kokosowa
160 g czekolady Valrhona Dulcey
90 g oliwy z oliwek
90 g uprażonego kokosu
60 g kruszonki
30 g prażynek pailleté feuilletine


a. Kruszonka
300 g mąki
200 g masła
100 g cukier


b. Prażony kokos
1500 g wody
750 g cukru
1100 g kokosu

Zagotować syrop cukrowy, wymieszać go z kokosem tak, by dobrze nim nasiąknął. Wyłożyć na matę silikonową i piec w temp. 150oC, aż do zarumienienia, co jakiś czas mieszając.
Ważne! Kruszonkę i kokos można przygotować w większej ilości wcześniej i przechowywać w zamkniętym pojemniku w suchym pomieszczeniu, aż do momentu użycia.
Roztopić czekoladę, dodać oliwy z oliwek oraz wszystkie sypkie składniki. Wszystko wymieszać i wyłożyć po równo do form silikonowych o średnicy 16 cm. Schłodzić.Ananas karmelizowany w przyprawach
1 ananas
150 g brązowego cukru
1 laska wanilii
1 laska kory cynamonowej
2 gwiazdki anyżu
Rum Havana Club

Przygotować suchy karmel, dodać przyprawy, zdeglasować rumem. Dodać ananas pokrojony w kostkę. Prażyć, aż do uzyskania właściwej tekstury. Przecedzić i odstawić do ostygnięcia.


Cremeux z mango
252 g puree z mango
151 g puree z marakui
121 g żółtek
92 g cukru
181 g jajek
3 g żelatyny
15 g wody
141 g masła


Puree, żółtka, jajka, cukier podgrzać w garnku do 84oC, ciągle mieszając. Dodać namoczoną żelatynę. Schłodzić do 30oC i dodać miękkie masło. Zblendować. Cremeux przelać do 3 forem silikonowych o średnicy 16 cm (po 240 g na porcję) i do 3 form silikonowych w kształcie półsfery (po 80 g na porcję). Umieścić w zamrażarce.


Mus kokosowy
450 g puree kokosowego
108 g żółtek
90 g cukru
11 g żelatyny
55 g wody
810 g śmietany 34%

Utrzeć żółtka z cukrem. Zagotować puree. Przelać stopniowo puree na żółtka, a następnie jeszcze raz podgrzać połączone składniki do 85oC. Dodać namoczoną żelatynę i schłodzić do temp. poniżej 30oC. Dodać na wpół ubitą śmietanę.


Glazura kokosowa
75 g wody
75 g mleka kokosowego
300 g glukozy
200 g śmietany
140 g masy żelatynowej
300 g czekolady Valrhona Opalys
biel tytanowa

W garnku podgrzać wodę, mleko kokosowe, cukier, barwnik i glukozę do 103oC. Dodać śmietanę oraz żelatynę. Przelać miksturę na czekoladę, zblendować i ostudzić. Glazurę zawsze należy przygotowywać dzień wcześniej. Przed użyciem podgrzać do 40oC, a następnie schłodzić do 30 oC lub do uzyskania właściwej konsystencji.

Sposób przygotowania
Do rantu o średnicy 18 cm i wysokości 5 cm przełożyć dysk z chrupiącą warstwą kokosową, następnie dodać trochę musu kokosowego i rozsypać ananas według uznania. Dodać kolejną warstwę musu kokosowego, dysk z cremeux z mango. Wszystko przykryć musem  kokosowym. Tort umieścić w zamrażarce. Po całkowitym schłodzeniu tort należy wyciągnąć z rantu i oblać glazurą. Wcześniej zamrożoną półsferę z cremeux z mango należy opryskać masłem kakaowym z żółtym barwnikiem. Po oblaniu tortu należy umieścić półsferę na jego powierzchni. Tort udekorować płatkiem białej czekolady (opryskanym masłem kakaowym z bielą tytanową) z wyciętym otworem na półsferę z mango. Dodać kilka listków micro Red Vein Sorrel. Całość delikatnie obsypać startym ziarnem tonki.

 

 

   
 

Konrad Tota – krakowski cukiernik samouk, twórca Galerii Tortów Artystycznych. Pasjonat nowoczesnego cukiernictwa, który za wzór bierze hiszpańskich mistrzów. Inspiruje się głównie pracami Patricka Rogera, Ramona Morato oraz Stephane Laroux. Lubi wyszukane formy, tworzy eksponaty z czekolady oraz robi z niej elementy tortów. Bawi się smakami, dlatego obecnie zgłębia francuską klasykę w tworzeniu deserów.

 

 

Opcje filtrowania

 
 
 
 

Proszę zaznaczyć maksymalnie 5 pozycji.

 
rozwiń opcje

Polecamy przeczytać
Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>


Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji