Dziś pieczywo możemy kupić nie tylko w piekarni lub cukierni, ale w każdym osiedlowym sklepiku, kawiarni, a nawet w bistro i na stacji paliw. Zaletą takiej sytuacji jest to, że w wielu z tych miejsc dostępne jest pieczywo prosto z pieca. Na rynku coraz więcej jest sklepów serwujących własne wypieki.
Podobne artykuły
Prawdziwa kanapka z automatu?La pinsa, lżejsza wersja pizzyRogale świętomarcińskie czy listopadowe? - wyjaśniamy!Dzięki temu przy okazji robienia zakupów możemy zjeść świeżą bułkę, ciastko czy pączka prosto z pieca lub świeżo przyrządzoną kanapkę. Ponadto sklepy wprowadzają możliwość wypicia na miejscu świeżo mielonej kawy lub aromatycznej herbaty. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla klientów, którzy często „przy okazji” mogą zaspokoić głód, bez długotrwałego oczekiwania na obsługę. Klasyczne kawiarnie straciły na znaczeniu na rzecz takich właśnie punktów. Jeśli takie miejsce ma parking, jest nieźle usytuowane, to sukces murowany. Trzeba jednak pamiętać, że dużo zależy również od obsługi, dbałości o produkt i estetyki miejsca.
Znakomitym urządzeniem nie tylko do podgrzewania, ale przede wszystkim do wypieku, którego nie powstydziłby się piekarz lub cukiernik, jest niewielki piec Gala 35 niemieckiej firmy Debag. Wielu właścicieli sklepów boryka się z ograniczoną ilością miejsca. Ten piec nie wymaga dużo przestrzeni, aby go zamontować i zorganizować stanowisko wypieku. Piec oferowany jest opcjonalnie z własną podstawą jezdną, okapem z kon-densatorem pary wodnej, zbiornikiem na wodę oraz sterowaniem komputerowym, obok najprostszego wariantu ze sterowaniem manualnym. Jego wymiary to: szerokość 600 mm, głębokość 749 mm (łącznie z okapem i uchwytem drzwi) oraz wysokość 522 mm (z podstawą 1772 mm); zasilanie 3,2 kW/230V
– gniazdo, woda (alternatywnie wbudowany zbiornik na wodę w piecu). Gala 35 wyposażony jest w trzy blachy perforowane 350 mm x 440 mm. Gala 35 w wersji ze sterowaniem komputerowym Pro to wygodny piec o wielu możliwościach. W pamięci można zapisać 99 programów wypiekowych. Dotyczą one przygotowania takich produktów jak pieczywo zamrożone (bułeczki, bagietki, paluchy, minipizzerki, croissanty, drożdżówki, paszteciki, ciastka i ciasteczka). Wypiekać można też produkty z „żywego ciasta”, z odroczonej fermentacji. Mimo niewielkich gabarytów to w pełni profesjonalny piec.
Wzrost obrotów
Możemy śmiało powiedzieć, że taka innowacja podnosi atrakcyjność i prestiż obiektu. Trzy blachy piekarnicze (350 mm x 440 mm) zmieszczą jednorazowo ok. 36 rożków typu croissant. Biorąc pod uwagę, że wypiek trwa ok. 17 minut, uzyskujemy bardzo dużą wydajność. Produkty rozmrażane z tzw. półzapieku wymagają o połowę krótszego czasu, więc wydajność wzrasta dwukrotnie.
Eksploatacja urządzenia
Debag to firma z ponad 100-letnią historią i z równie długim doświadczeniem. Piece konstruowane są z myślą o prostej i łatwej obsłudze, ale jednocześnie z eleganckim wzornictwem i nowoczesnymi rozwiązaniami, które umożliwiają precyzyjne prowadzenie wypieku. Zdajemy sobie sprawę, że dobra jakość wykonania to nie wszystko. Ważna jest także opieka „after sale”. Posiadamy doskonale przygotowaną sieć serwisową działającą w całym kraju oraz centrum serwisowe w Sycowie. Prowadzimy serwis oraz przeglądy dla najbardziej wymagających partnerów handlowych w kraju.
Jarosław Słota z Pro Ascobloc, wyłącznego dystrybutora pieców i urządzeń piekarniczych niemieckiej firmy Debag Deutsche Backofenbau GmbH