...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

V edycja Forum 100 – Doroczna Gala Przemysłu Żywnościowego

Ponad 150 przedstawicieli przemysłu żywnościowego, świata nauki, polityki, gospodarki i mediów wzięło udział w V Forum 100 – Dorocznej Gali Przemysłu Żywnościowego, która odbyła się 27 marca br. w Warszawie.

Honorowy patronat nad Forum objął minister gospodarki Janusz Piechociński oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.

Ideą corocznych spotkań „Forum 100” jest umożliwienie bezpośredniej wymiany poglądów pomiędzy przedstawicielami przemysłu żywnościowego a szerokim kręgiem interesariuszy, w tym przedstawicielami polskiego i europejskiego parlamentu, resortów rolnictwa i gospodarki, świata nauki oraz innych instytucji mających wpływ na funkcjonowanie przemysłu żywnościowego. To również doskonała okazja do wyrażenia uznania dla osób i instytucji szczególnie zaangażowanych w rozwój tego sektora gospodarki – stwierdził prowadzący Forum Andrzej Gantner, dyrektor generalny PFPŻ ZP.

Prowadzący Forum: Artur Barciś i Andrzej Gantner, dyrektor generalny PFPŻ ZP

Otwierając „Forum 100” Iwona Jacaszek, wiceprezes PFPŻ ZP, podkreśliła, że miniony rok był niewątpliwie rokiem sukcesu polskiej gospodarki żywnościowej. Wskaźniki tego sukcesu to osiągnięcie kolejnego rekordowego poziomu eksportu (ponad 20 miliardów EUR), przy rekordowo dużym, bo przekraczającym ponad 4 miliardy euro, dodatnim saldzie handlowym. Tak wysokie wyniki eksportowe są efektem bardzo dobrego dopasowania się zarówno rolnictwa, jak i przetwórstwa do wymogów rynku unijnego oraz krajów trzecich, zarówno pod względem jakości, jak i ceny produktów żywnościowych. To również efekt licznych programów promocyjnych uruchamianych dzięki funduszom promocji oraz konsekwentnego wspierania polskiego eksportu przez resort rolnictwa i gospodarki.

W czasie wystąpień na Forum 100, zarówno Minister Marek Sawicki, jak Andrzej Malinowski (Prezydent Pracodawców RP) oraz Czesław Siekierski (eurodeputowany) zwrócili uwagę na fakt, że w bieżącym roku Polska obchodzi 10-lecie przystąpienia do Unii Europejskiej. Pomimo wielu wcześniejszych obaw co do konkurencyjności polskiej gospodarki na wspólnotowym rynku, to właśnie Polska potrafiła najlepiej ze wszystkich nowych krajów członkowskich wykorzystać szansę, jaką było zniesienie barier ograniczających swobodną wymianę dóbr i usług. Dlatego też, to właśnie Polska powinna jak najmocniej przeciwstawiać się wszelkim próbom odbudowy protekcjonizmu na rynku wspólnotowym.

Marek Sawicki, minister rolnictwa i rozwoju wsi

PFPŻ ZP zadeklarowała, że wraz z innymi organizacjami branżowymi będzie podejmować zdecydowane działania, aby rynek Unii Europejskiej był rynkiem zbudowanym na swobodzie gospodarczej, a nie na dyskryminacji jakichkolwiek produktów z powodu ich kraju pochodzenia, składu czy też właściwości.

Pro Polonia Opulenta – Dla Polski Dostatniej

Podczas Forum 100 wręczone zostały wyróżnienia „Pro Polonia Opulenta – Dla Polski Dostatniej”.  Wyróżnienie nadawane jest od 15 lat przez PFPŻ ZP osobom, instytucjom, mediom i firmom z otoczenia przemysłu żywnościowego, za działania mające szczególny pozytywny wpływ działanie i rozwój szeroko pojętego sektora produkcji i przetwórstwa żywności.

W obecnej edycji Kapituła Pro Polonia Opulenta postanowiła przyznać cztery wyróżnienia w trzech kategoriach: naukowiec, organizacje, media.:

 - Prof. dr hab. Antoni Rutkowski – za długoletnie wspieranie rozwoju przemysłu żywnościowego w Polsce.

- Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” – za działania na rzecz promocji polskiej żywności

- Bronisław Wesołowski – prezes Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego – za całokształt działań na rzecz polskiej gospodarki żywnościowej

- Elżbieta Mamos – za merytoryczne i obiektywne przekazywanie informacji o polskiej gospodarce żywnościowej.

Wyróżnieni "Pro Polonia Opulenta 2014"

Bieżące wydanie czasopisma

Rozwijać się mimo lockdownu. Bohaterskie kawiarnie otwarte w lockdownie... Lutowy Mistrz Branży

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>
  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji