...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Monety w kształcie makaroników

La Monnaie de Paris i Pierre Hermé Paris łączą siły, tworząc unikalną kolekcję.

La Monnaie de Paris we współpracy z Pierrem Hermé wypuściła na rynek złotą i srebrną monetę w ksztłacie makaroników - flagowego produktu cukierni należących do słynnego cukiernika. Na monetach widnieją inicjały imienia i nazwiska cukiernika. W ten sposób chciano uczcić kunszt rzemieślniczy Pierre’a Hermé, jego pomysłowość, umiejętności i zmysł estetyczny. Osobą odpowiedzialną za wygrawerowanie monet ze strony mennicy był Joaquin Jimenez. To, co połączyło go z cukiernikiem to precyzja potrzebna w ich pracy, dbałość o detale, staranność w wykonaniu i w doborze materiału, w przypadku Hermé są to składniki jadalne, w przypadku Jimeneza chodzi o jakość kruszców.

 

 

La Monnaie de Paris, mennica Paryża to najstarsza instytucja francuska. Powstała w 864 roku, czyli liczy 1158 lat! Mennica wypuszcza między innymi monety kolekcjonerskie z różną tematyką. Ostatnio upamiętniła kłosy zboża jako symbolu dostatku i obfitości albo liście laurowe jako symbol chwały. Nie stroni także od pop – kultury wypuszczając na rynek monety nawiązujące  do sagi literackiej „Harry Potter”.

 

 

K.Sz.Bieżące wydanie czasopisma

Panettone na drożdżach czy zakwasie? Czy czosnek pasuje do cukru? Co przyniesie rok 2023? Jak funkcjonuje restauracja oparta na deserach? Dlaczego robienie paczek świątecznych to dobry pomysł dla lodziarni? Zapraszamy do lektury...

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>


  promocja PLUS

  Zimowe gazetka PGD

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji