...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

  1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
  2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
  4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
  5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
  7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Normalnie się PRACUJE

Osoba z niepełnosprawnością intelektualną to też pracownik. I to dobry. Przekonują o tym pracodawcy, którzy zdecydowali się na zatrudnienie takiej osoby, a także pomysłodawcy akcji #NormalniesiePRACUJE. W czym może sprawdzić się pracownik z niepełnosprawnością?

O ile w polskim społeczeństwie walka z wykluczeniem z rynku pracy osób niepełnosprawnych fizycznie toczona jest od wielu lat i widać sukcesy na tym polu, o tyle zatrudnianie osób niepełnosprawnych intelektualnie nadal jest społczenym tabu. Wciąż niewielu pracodawców decyduje się na przyjęcie takich pracowników, choć ci doskonale sprawdzają się jako pomoc kuchenna, pokojowa,  cukiernika, baristy, a także jako pracownik produkcyjny, gospodarczy, porządkowy, pomoc sprzedawcy lub pomoc dostawcy, czyli wszystkie proste i powtarzalne aczkolwiek bardzo ważne dla funkcjonowania firmy zadania.

#normalniesiePRACUJE to akcja która ma na celu pokazanie że osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą być dobrymi pracownikami. Pomysłodawcy akcji - Centrum DZWONI w Bytomiu od 12 lat dostarcza na to dowodów, kompleksowo i bezpłatnie wspierając pracodawców w wyszkoleniu, zatrudnianiu oraz utrzymaniu takiego pracownika w swoim przedsiębiorstwie.

 


Czym przekonują do zatrudniania osób z niepełnosprawnością?

Przede wszystkim pracodawca zyskuje kompetentnego i zmotywowanego pracownica oraz  wysoką jakość wykonania prostych, ale ważnych zadań w firmie. A także wsparcie specjalistów z Centrum DZWONI  w trakcie całego przebiegu zatrudnienia. Dzięki włączeniu pracownika z niepełnosprawnością do zespołu, pozostali pracownicy zyskują więcej czasu oraz możliwość skupienia się przez nich na zadaniach bardziej złożonych. Dodatkową korzyścią dla pracodawcy jest zwrot ze środków PFRON do 75 % kosztów pracy pracownika z niepełnosprawnością.

 


Do akcji przekonały się już niektóre cukiernie na Śląsku, np. Good Cake z Gliwic lub Cukiernia Sowa, punkt w Bytomiu ( o tym już wkrótce oddzielny materiał na naszym portalu, przyp. red.), a także wspierają ją znane osoby, m.in. alpinista i podróżnik - Janek Mela, piosenkarka - Kasia Moś, piłkarz - Seweryn Kielpin, pisarka - Sabina Waszut i wielu innych.

 


Jak można wesprzeć akcję #normalniesiePRACUJE? 

Po pierwsze - zatrudniając w swoich firmach osoby z niepełnosprawnością intelektualną przy wsparciu Centrum DZWONI. Więcej informację na temat działań Centrum DZWONI oraz możliwości zatrudnienia osób z niepełnosprawnością można uzyskać na stronie www.trenerpracy.pl.  

Po drugie - finansowo - dokonując wpłaty na konto bankowe Centrum DZWONI (Bank PEKAO S.A. 18 1240 5963 1111 0010 2725 7075 z dopiskiem: darowizna na cele statutowe Centrum DZWONI w Bytomiu)

Można także włączyć się w promocję zatrudnienia osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez umieszczanie w mediach społecznościowych zdjęć z hashtagiem  #normalniesiePRACUJE.

 


Więcej informacji na temat akcji dostępne jest na stronie www.normalniesiepracuje.pl oraz na facebooku: www.facebook.com/normalniesiepracuje.


Bieżące wydanie czasopisma

W nowym Mistrzu Branży milenialsi rządzą i opowiadają: Maciej Majzon-Wójtowicz o pracy na wysokościach i ciągłym uczeniu się czekolady, Justyna Roszkowska o tworzeniu Pochlebnie, a Joel Kroeker o chlebie pobudzającym do myślenia. Sprawdzamy też RUBY (czekoldę milenialsów!) okiem fachowców i modne trendy w tortach.

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj okrojony numer (Katalog reklam) online lub pobierz PDF >>

Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji