...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

  1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
  2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
  3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
  4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
  5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
  6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
  7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
  8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
  9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
  10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK, materiał promocyjny

Obniżenie stóp procentowych jeszcze w tym roku

Rada Polityki Pieniężnej zastanawia się nad możliwością obniżenia stóp procentowych. – Jeżeli nie we wrześniu, to w kolejnych miesiącach, ale wydaje się, że w tym roku obniżka byłaby nieodzowna – twierdzi prof. Elżbieta Chojna-Duch, członek RPP

Malejący eksport i popyt wewnętrzny oraz coraz gorsze wskaźniki produkcji przemysłowej przemawiają za obniżeniem stóp procentowych. Nie bez wpływu na naszą gospodarkę pozostaje to, co dzieje się w strefie euro.

 – Spowolnienie gospodarcze w Polsce jest faktem, ale nie może być inaczej, skoro w strefie euro mamy już recesję w większości krajów, nawet sytuacja gospodarcza krajów Północy nie jest dobra. Problemy fiskalne krajów Południa są groźne i w związku z tym te wszystkie echa, które docierają ze strefy euro przekładają się na wskaźniki polskie. Na to spowolnienie wskazują zarówno wskaźniki z rynku pracy, jak i te, które dotyczą realnej gospodarki i akcji kredytowej, chociaż tutaj sytuacja nieznacznie się poprawia – mówi prof. Elżbieta Chojna-Duch.

W maju, ze względu na wysoką inflację, członkowie Rady podnieśli główną stopę procentową do poziomu 4,75%.  – W tej chwili pora na stabilizację bądź rozluźnienie. Zwłaszcza w kontekście polityki fiskalnej, która zdecydowanie zarówno w 2012, jak i w 2013, w przyszłym budżecie, będzie z pewnością dążyła do konsolidacji fiskalnej – wyjaśnia członkini RPP.

 

źródło: Agencja Informacyjna Newseria

Bieżące wydanie czasopisma

Listopadowy Mistrz Branży już jest, a w nim m.in.: pastry chef Krzysztof Kopciński o sile polskiego cukiernictwa i wyzwaniach współczesności, relacja z ważnego spotkania ministra rolnictwa Krzysztofa Ardanowskiego z rzemieślnikami piekarstwa w Poznaniu oraz rady Sylwii Majcher, jak produkować "bez odpadów".

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji