czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Artykuł

Odszedł prof. dr hab. Zygmunt Ambroziak 0

dodano ,Redakcja AK, materiał promocyjny

4 czerwca 2013 r. w wieku 74 lat odszedł prof. dr hab. Zygmunt Ambroziak – człowiek, który przyczynił się do rozwoju oraz unowocześnienia polskiej branży piekarsko-cukierniczej. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 10 czerwca br. o godzinie 14.30 w kościele pw. św. Karola Boromeusza na Powązkach w Warszawie.

Prof. dr hab. Zygmunt Ambroziak ukończył Wydział Technologii Żywności SGGW w Warszawie oraz Moskiewski Instytut Przemysłu Spożywczego. Studia podoktoranckie odbył w Amerykańskim Instytucie Piekarstwa.

Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Zakładu Badawczego Przemysłu Piekarskiego. W 1995 r. otrzymał prestiżową nagrodą niemieckiej Fundacji Eberharda Paecha za wybitne osiągnięcia naukowe w obszarze technologii piekarskich i udane wysiłki na rzecz poprawy jakości pieczywa w Polsce. W 2001 r. Międzynarodowe Stowarzyszenia Nauki i Technologii Zbóż (International Association for Cereal Science and Technology) przyznało mu najwyższą swoją nagrodą – Medal Fredricha Schweitzera.

W swoim dorobku profesor Zygmunt Ambroziak ma liczne publikacje. Jest autorem i współautorem ponad 200 artykułów i książek, w tym cyklu książek z zakresu technologii piekarstwa i ciastkarstwa oraz na temat zabezpieczenia zdrowotnego w produkcji piekarsko-ciastkarskiej.

10 czerwca br. w kościele pw. św. Karola Boromeusza na Powązkach w Warszawie (ul. Powązkowska 14) odbędzie się ceremonia pogrzebowa.


Dodaj swój komentarz
 

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość. Nie posiadasz konta? Zarejestruj się.

 

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe