czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Artykuł

Odszedł prof. dr hab. Zygmunt Ambroziak 0

dodano ,Redakcja AK, materiał promocyjny

4 czerwca 2013 r. w wieku 74 lat odszedł prof. dr hab. Zygmunt Ambroziak – człowiek, który przyczynił się do rozwoju oraz unowocześnienia polskiej branży piekarsko-cukierniczej. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 10 czerwca br. o godzinie 14.30 w kościele pw. św. Karola Boromeusza na Powązkach w Warszawie.

Prof. dr hab. Zygmunt Ambroziak ukończył Wydział Technologii Żywności SGGW w Warszawie oraz Moskiewski Instytut Przemysłu Spożywczego. Studia podoktoranckie odbył w Amerykańskim Instytucie Piekarstwa.

Przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Zakładu Badawczego Przemysłu Piekarskiego. W 1995 r. otrzymał prestiżową nagrodą niemieckiej Fundacji Eberharda Paecha za wybitne osiągnięcia naukowe w obszarze technologii piekarskich i udane wysiłki na rzecz poprawy jakości pieczywa w Polsce. W 2001 r. Międzynarodowe Stowarzyszenia Nauki i Technologii Zbóż (International Association for Cereal Science and Technology) przyznało mu najwyższą swoją nagrodą – Medal Fredricha Schweitzera.

W swoim dorobku profesor Zygmunt Ambroziak ma liczne publikacje. Jest autorem i współautorem ponad 200 artykułów i książek, w tym cyklu książek z zakresu technologii piekarstwa i ciastkarstwa oraz na temat zabezpieczenia zdrowotnego w produkcji piekarsko-ciastkarskiej.

10 czerwca br. w kościele pw. św. Karola Boromeusza na Powązkach w Warszawie (ul. Powązkowska 14) odbędzie się ceremonia pogrzebowa.


Dodaj swój komentarz
 

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość. Nie posiadasz konta? Zarejestruj się.

 

Polecamy przeczytać

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe