...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Ograniczenie marnowania żywności i kosztów w piekarni - rady piekarzy

Ceny składników i koszty produkcji w piekarniach nieustannie rosną. Jak ograniczać koszty, jak minimalizować straty? Swoimi radami podzieliła się brytyjska piekarnia Two Magpies Bakery, która skutecznie wykorzystuje nadwyżki produktów.

Two Magpies Bakery prowadzi obecnie siedem placówek w Norfolk i Suffolk. Stara się również uzyskać certyfikat neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku. Właściciele piekarni stosują sporo technik, by wykorzystywać nadwyżki produktów w innych produktach.

 

 

Okruchy chlebów na zakwasie są wykorzystywane w bułeczkach z kiełbaskami, chleb do produkcji chlebowego puddingu. Okruchy ciast są bazą do przygotowania innych deserów. Jednym z produktów cieszących się popularnością wśród klientów jest masło cynamonowe z kawałkami cynamonowych bułeczek. Niesprzedane bułeczki są suszone, kruszone i mieszane z paloną białą czekoladą. Powstaje pyszny krem do smarowania. Sam krem jest również wykorzystywany do produkcji deserów. Niesprzedane rogaliki są moczone w syropie, nadziewane kremem frangipane i posypywane płatkami migdałów - tak powstają migdałowe rogaliki. Swoje zastosowanie znajduje również kilka pierwszych filiżanek kawy przygotowywanych na początku dnia po ustawieniu młynka. Zwykle się je wylewa, a tutaj kawa jest wykorzystywana do nasączania biszkoptów do tiramisu. Piekarnia kupuje też większe ilości często wykorzystywanych składników, by ograniczyć ilość wyrzucanych opakowań. Te rady być może zainspirują innych piekarzy do tworzenia takich receptur, które pozwolą wykorzystać niesprzedane czy lekko podsuszone pieczywo i ciasta w kreatywny sposób, ograniczając w ten sposób ich marnowanie.

ESS

źródło >>> KLIK!

Bieżące wydanie czasopisma

Dzikie i modernistyczne chleby, bagietki oraz bajgle, praca w młynie i śniadaniowi, receptury Master Bakerów oraz fermentujące serce chleba - czyli nowe wydanie specjalne Mistrza Branży!

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji