...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Organic Life - plebiscyt wyjątkowych produktów

Rusza Plebiscyt Ekologiczny, który umożliwi ekologicznym producentom i rolnikom znaleźć więcej ekokonsumentów, a ekokonsumentom uzyskać dostęp do sprawdzonych marek!

Właśnie rusza unikatowy na skalę Europy plebiscyt Lista ORGANIC LIFE TOP 50, mający na celu prezentować i propagować ekologicznych bohaterów, postępujących zgodnie z zasadami etyki na każdym poziomie działania. Na takie wydarzenie czekali rolnicy, edukatorzy i producenci wszystkich branż – plebiscyt jest bowiem bezpłatny (udział mogą wziąć wszyscy, którzy spełniają kryteria), a dotyczy aż 50 kategorii, a nie tylko samej żywności ekologicznej. W ten sposób zwiększa się paleta propozycji ekologicznych wyborów dla konsumentów, a producenci dotrą ze swoją ofertą wreszcie do tych osób, które ich poszukują! Cała komunikacja odbywa się na platformie OrganiczneZycie.pl, a plebiscyt ruszył 4 marca 2021 r. Nominuj siebie lub swojego faworyta!

 

 

Zwiększymy samowystarczalność, zredukujemy zakupy

 Podczas panowania pandemii powstał od lat planowany, minimalistyczny serwis online Organic Life, który stanowi źródło wiedzy i inspiracji dla wszystkich zainteresowanych tematyką ekologii, redukcji konsumpcji i zmian w duchu zero waste. Jest to miejsce dla konsumentów, producentów, rolników, sadowników, pszczelarzy, naukowców, specjalistów, artystów, projektantów, a także pacjentów oraz organizacji. Jedni oferują ekousługi i ekowyroby, a drudzy ich poszukują. Pomysł narodził się w 2016 roku, a już dziś również Ty możesz stać się jego częścią nominując swojego ekobohatera z sąsiedztwa lub samego siebie!

Plebiscyt: Lista ORGANIC LIFE TOP 50

Jednym z kluczowych działań w obszarze serwisu Organic Life jest plebiscyt #ListaOrganicLifeTOP50

Sojusz #OrganicGrowthAlliance oraz założona przez Żanetę Geltz organizacja Happy Evolution Global Association, we współpracy ze Stowarzyszeniem Forum Rolnictwa Ekologicznego im. M. Górnego z prof. dr hab. Ewą Rembiałkowską na czele tworzy jedyną tak bezkompromisową listę marek, która będzie powstawała za sprawą cyklicznego, corocznego plebiscytu. Efektem tego przedsięwzięcia będzie lista produktów, usług i marek spełniających kryteria nie tylko ekologii i etyki, ale również rozwoju w duchu zero waste. Jest to podpowiedź wyczekiwana przez osoby, które chcą jasnych wskazówek, co dokładnie kupować, aby pozostać w zgodzie z zasadami życia eko, a czego zdecydowanie unikać. Do Jury została również zaproszona dr n. med. Barbara Majkowska-Wojciechowska, wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz członek zarządu, sekretarz i współzałożyciel Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Astmę i Choroby Alergiczne, Anna Zalewska, Członkini Zarządu stowarzyszenia Happy Evolution Global Association, dziennikarka i edukatorka młodzieży, a także dr hab. Renata Kazimierczak, prof. SGGW, Członkini Zarządu Stowarzyszenia Forum Rolnictwa Ekologicznego im. M. Górnego.

 


Celem plebiscytu jest zarówno tworzenie rejestru godnych zaufania wyrobów i podmiotów, jak i edukacja, by łatwiej było nam odróżnić prawdziwą markę eko od eko-ściemy. Projekt #ListaOrganicLifeTOP50 ma pokazać Polakom, że niska cena nie idzie w parze z etyką oraz obnażyć prawdziwy koszt zalewających nasz rynek tanich, często tandetnych produktów - zanieczyszczenie środowiska, nadprodukcja odpadów, nieetyczne warunki pracy, zbędny transport, stosowanie szkodliwych dla zdrowia substancji i materiałów oraz okrucieństwo wobec zwierząt.

Plebiscyt to wsparcie dla lokalnych, często niedużych firm, które działają w zgodzie ze środowiskiem i stawiają sobie za cel dostarczać jakość, wpływając pozytywnie na środowisko i na nasze zdrowie. 

Uwaga: do udziału zapraszani są ci producenci, którzy tworzą lub propagują produkty i usługi z poszanowaniem zdrowia i ekologii. Oznaczenie herbem Plebiscytu dotyczy wyłącznie konkretnego, zweryfikowanego i zakwalifikowanego wyrobu lub usługi, a nie całej marki czy gamy produktów, a wpisanie na Toplistę nie oznacza, że produkt nie może być z tej listy skreślony w wypadku, gdyby nastąpiła zmiana dyskwalifikująca produkt, jak choćby zmiana opakowania ze szklanego na plastikowe.

Plebiscyt#ListęOrganicLifeTOP50 stworzyłam po to, by skupić uwagę Czytelników, Słuchaczy i Widzów na tym, co możemy zrobić metodą małych kroków, by zapewnić sobie bezpieczne życie, zwiększyć szansę na solidne zdrowie i uniknąć niechcianych katastrof w przyszłości, powodowanych naszym mało uważnym trybem życia. Poznałam tysiące osób, a wśród nich setki „Zmieniaczy Świata” na lepsze. Współpracuję z wieloma organizacjami w Polsce i zagranicą, z którymi zgadzamy się, że nie ma na świecie takiej przestrzeni, która pozwoliłaby nam regularnie spotykać się i omawiać zagadnienia ważne dla przyszłości nas wszystkich, bez konieczności ocierania się o świat gigantów handlu i gwiazd polityki. Mam nadzieję, że projekt ten będzie jednym ze sposobów, by taką dyskusję rozpocząć i nas wszystkich zjednoczyć we wspólnych, niestrudzonych wysiłkach o lepsze jutro.Chcę wypromować wyjątkowe osoby, podmioty ekologiczne, bohaterów edukacji z zakresu permakultury i zero waste. Jest to niezwykle istotne, abyśmy pilnie rozpoczęli życie z postanowieniem radykalnej redukcji śmieci i to nie tylko w domu, ale i w przedsiębiorstwach. 

Potrzebne są źródła inspiracji, dobre przykłady i wybór dostawców, a także dostęp do opowieści zachęcających do zmiany, sylwetki aktywistów, którym udało się uruchomić zmianę już wcześniej i mogą podzielić się efektami. Obecnie konsument jest całkowicie bezbronny wobec ogromnych budżetów reklamowych międzynarodowych korporacji z branż spożywczej, kosmetycznej, chemicznej, farmaceutycznej, rolniczej i energetycznej. Musimy sobie nawzajem pomóc!

Po drugiej stronie medalu mamy mikroskopijne manufaktury, działające zgodnie z prawidłami natury i zasadami etyki, pozbawione jakichkolwiek budżetów promocyjnych, co uniemożliwia im dotarcie do wystarczająco dużej grupy odbiorców, by przetrwać dłużej niż kilka lat. Moim zamiarem jest pomaganie tym podmiotom w promocji wśród odbiorców, którzy właśnie ich poszukują! Chcę zwiększyć ich szansę na sukces i tym samym wpłynąć na poszerzenie palety etycznych rozwiązań dostępnych dla ludzi, nie tylko w Polsce, ale również zagranicą.” - Żaneta Geltz

Kto może zgłosić się do plebiscytu ORGANIC LIFE TOP 50?

Osoby, które prowadzą sady składające się z dawnych odmian ekologicznych drzew owocowych, manufaktury międzypokoleniowe, ekodeweloperzy, ekogospodarstwa rolne z certyfikatem, mogą nominować siebie lub swoich faworytów do projektu Lista ORGANIC LIFE TOP 50 w poniższym linku: organicznezycie.pl, w dniach od 4 marca do 30 kwietnia 2021 r. Poznaj kategorie i korzyści z uczestnictwa: tutaj.

 


Masz wątpliwości, czy organizator zatwierdzi Twoją kandydaturę? Napisz bezpośrednio na adres wydarzenia: konkurs@hipoalergiczni.pl, pamiętaj jednak, aby dostarczyć swój opis na 2000 znaków, kilka zdjęć obiektu i produktów, a także opisz swoją historię, załącz uzyskane certyfikaty ekologiczne i link do strony www lub profilu w social mediach.

Podmioty, które zakwalifikują się jako kandydaci do plebiscytu, będą prezentowane na stronie wydarzenia aż do momentu zamknięcia TOP listy na dany rok. Organizator doradzi jak opisać prowadzoną działalność, wybierze najlepsze fotografie, które będą najwierniej przedstawiać Twoją markę, a gdy zajdzie taka potrzeba, to doradzi, co zrobić, by jeszcze lepiej zaprezentować wyroby, również z zastosowaniem danych statystycznych, publikacji medycznych lub naukowych. 

Pragniemy coraz nowszych rzeczy, które będą piękniejsze, szybsze, wygodniejsze i lepsze. Często też tańsze! Pragniemy nie wiedzieć, nie odczuć, nie dostrzegać tego, co dzieje się z hałdą odpadów, gdy stare rzeczy są nam już niepotrzebne. Produkcja masowa okupiona jest zazwyczaj zniszczeniem środowiska na dużą skalę lub okrucieństwem wobec ludzi i zwierząt. Tym bardziej, jeśli kładzie się nacisk na niską (czy na pewno atrakcyjną?) cenę.

Gdy się mocno zastanowimy, możemy zredukować ilość naszych zakupów i zamienić ilość na ich jakość - zainwestować w trwałe akcesoria drewniane, szklane czy ze stali nierdzewnej. Możemy całkowicie wyeliminować z kuchni i łazienki produkty plastikowe lub związane z cierpieniem zwierząt – interesując się certyfikacją, która nas pokieruje.
 

Łączymy ekologiczne i etyczne światy!

Jeśli połączymy siły milionów osób i wyjdziemy z propozycją jednoczenia się poza granice kraju, to istnieje szansa, że zredukujemy negatywny wpływ wywierany na urodzajność gleb, na jakość wody pitnej, czystość powietrza, którym oddychamy, a także na komfort życia nie tylko dzieci, ale już nas samych. Inicjatywy typu kooperatywy, które powstają w mieście, by umożliwić mieszkańcom dużych metropolii bezpośrednie dotarcie do żywności z ekoupraw, są zaledwie początkiem nowej ery, w której nie ma miejsca dla syntetycznych herbicydów i pestycydów, dla chemicznych dodatków do żywności, hormonów wzrostu w hodowli zwierząt, desykacji roślin tuż przed zbiorem, czy traktowania płodów rolnych fungicydami na czas transportu i magazynowania.

Kto jeszcze jest zaproszony?

Zapraszane są także osoby i podmioty, które chcą wesprzeć projekt, by zapewnić mu szybszy rozwój i większe dotarcie do szerszej rzeszy konsumentów. Oto kilka sposobów:

 1. Mecenat partnerski obejmujący ekologicznego rolnika, przetwórcę lub producenta, którego nie stać na promowanie własnej działalności. 

 2. Wsparcie finansowe cyfrowego poradnika (ebooka), który będzie stanowił nośnik informacji dla konsumentów. Zainteresowanych prosimy o kontakt>.

 3. Zakup Magazynów Hipoalergiczni w liczbie 20 wydań w kilku opcjach:

  1. Zakup pakietów konesera dla zespołu we własnej organizacji: link>

  2. Zakup wydania wyjaśniającego koncept Organicznego Życia: link>

  3. Dar dla szkoły, przedszkola, szkoły rodzenia – wybierz dowolne wydanie>

 4. Zamów wykład ORGANICZNE ŻYCIE dla swojego zespołu: link>

 

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły: Stowarzyszenie FORUM Rolnictwa Ekologicznego im. M. Górnego, Stowarzyszenie Polskich Mediów, Fundacja im. St. Karłowskiego w Juchowie, Stowarzyszenie Happy Evolution Global Association, Stowarzyszenie Przejrzyj na oczy, Warszawska Izba Gospodarcza, TTG Polska Tygodnik Turystyczny, Security in Practice, Stowarzyszenia Kosmetyki bez Okrucieństwa.

Organizatorem Plebiscytu jest agencja wydawnicza GELTZ MEDIA, wydawca portali i czasopism o charakterze popularno-naukowym, zorientowanych na edukację ekologiczną i zdrowotną, a także sharing economy. 

W zależności od sytuacji epidemicznej w Polsce, uroczystość przyznania wyróżnień odbędzie się albo w sposób cyfrowy za pomocą platform online, albo podczas ekologicznej gali na przestrzennych łąkach gospodarstwa biodynamicznego w Juchowie wraz z końcem września 2021 r.

Kto stworzył projekt Plebiscytu? Poznaj Żanetę Geltz - polska pisarka, publicystka, badaczka zjawiska alergii. Dziennikarka specjalizująca się w badaniu związku pomiędzy występowaniem zjawiska alergii i ekologią w codziennym życiu. Pisze o edukacji, zrównoważonym rozwoju, roli szczęścia w życiu człowieka, o dobrostanie zwierząt, biodynamice, permakulturze i wpływie organicznego stylu życia na zdrowie obecnych i przyszłych pokoleń. Od wielu lat jest jurorką w licznych konkursach skupionych na wyłanianiu produktów korzystnych dla zdrowia człowieka i bezpiecznych dla środowiska.Jako wydawca niezależnych czasopism o charakterze medycznym, dostarcza Czytelnikom najświeższe doniesienia naukowe, wywiady z najlepszymi specjalistami i analizy sytuacji zarówno pod kątem społecznym, środowiskowym, jak i zdrowotnym. Ma na koncie 20 wydań drukowanych Magazynu Hipoalergiczni, 3 serwisy online, poradniki w postaci eBooków oraz międzynarodowy Magazyn Happy Evolution.Wykładała gościnnie na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, na Wydziale Optometrii na Uniwersytecie Warszawskim, na SGGW w Warszawie i w szkołach średnich w województwie wielkopolskim. Zwraca się do ludzi, którzy snują plany w zakresie samowystarczalnego życia, by stawić czoła przyszłości, w której może nie działać już żaden z systemów, które znamy.

Magazyn Hipoalergiczni >>> zobacz więcej

Happy Evolution >>> poznaj 10 kroków

Plebiscyt Organic Life >>> nominuj kandydata

Więcej informacji >>> http://organicznezycie.pl

Kontakt: zaneta.geltz@hipoalergiczni.pl 

 

 

 

Bieżące wydanie czasopisma

Ile trwa przygotowanie słodkiego stołu? Jak składać tort? Jakie ranty najlepiej się sprawdzą? Wreszcie - co naprawdę wchodzi w skład ceny tortu. A także kasztanowe bochenki, pachnące ciastka oraz piekarnia jako oaza spokoju. Zapraszamy!

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>
  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji