czym jest Mistrz Branży

Mistrz Branży Portal dla piekarzy, cukierników i lodziarzy

Kontakt

Redakcja oraz dział marketingu "Mistrza Branży"

ul. Klimczoka 9
40-857 Katowice
tel. +48 32 729 96 80
fax +48 32 729 96 70 lub +48 32 790 40 90
(reklama)
(sprawy redakcyjne)
(sprawy związane z portalem)

Artykuł

Oszczędnie z wodą 0

dodano ,Redakcja PS

Tylko w XX w. populacja na Ziemi wzrosła trzykrotnie, a zużycie wody aż sześciokrotnie. W ciągu najbliższych 20 lat przeciętna ilość wody przypadająca na jednego mieszkańca globu zmniejszy się o 1/3 . A więc racjonalne wykorzystywanie wody to konieczność.

Trudno nam w to uwierzyć, gdy mamy nielimitowany dostęp do bieżącej wody. Jednak zasoby Polski w wodę nadającą się do spożycia są jedne z najniższych w Europie, porównywane do zasobów Egiptu.

Oszczędzanie wody często kojarzy się z obniżaniem higieny. To nie o to chodzi. Zmieniając nasze własne nawyki, już oszczędzamy. Dodatkowo instalując perlatory -  niewielkie urządzenie,  dzięki któremu  strumień wody wypływający z kranu jest napowietrzony, woda wypływa w mniejszej ilości, co pozwala na ponad 50-proc. oszczędność!

Projekt „3xŚrodowisko” zachęca przedsiębiorców do oszczędzania. Proponowane rozwiązania przynoszą efekty. A dodatkowo, gdy pomyślimy, że w firmach z sektora MŚP pracuje ponad 9 mln osób i jeśli każda z tych osób zaoszczędzi dziennie zaledwie 1 litr wody, to ile wody oszczędzimy rocznie… ponad 3 mld litrów!

No właśnie, jak zachęcić  firmy z sektora MŚP a przede wszystkim pracowników do oszczędzania? Dlaczego jest to tak ważne? Sektor MŚP zatrudnia ok. 9 milionów osób, jeśli wyobrazimy sobie, że każda z tych osób oszczędzi tylko jeden litr wody każdego dnia, to w skali roku oszczędności przekroczą 3 miliardy litrów wody! Dlatego właśnie zachęcamy do oszczędzania.

*** 

Projekt „3xŚrodowisko”  wspiera działania pro-ekologiczne w firmach z sektora MSP. Pokazuje, że ochrona środowiska zaczyna się od obniżania rachunków, czyli od oszczędzania wody, energii elektrycznej i innych zasobów. Firmy mogą wypracować metody takich działań podczas bezpłatnych warsztatów oraz korzystając 
z bazy dobrych praktyk. Projekt jest dofinansowany z udziałem instrumentu finansowego Unii Europejskiej LIFE+ i ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
www.3xsrodowisko.pl

Facebook:  www.facebook.com/Ekologiawfirmie

Dodaj swój komentarz
 

Zaloguj się lub dodaj swój komentarz jako gość. Nie posiadasz konta? Zarejestruj się.

 

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Kategorie

Maszyny i urządzenia do produkcji

Pozostałe