...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Oszczędnie z wodą

Tylko w XX w. populacja na Ziemi wzrosła trzykrotnie, a zużycie wody aż sześciokrotnie. W ciągu najbliższych 20 lat przeciętna ilość wody przypadająca na jednego mieszkańca globu zmniejszy się o 1/3 . A więc racjonalne wykorzystywanie wody to konieczność.

Trudno nam w to uwierzyć, gdy mamy nielimitowany dostęp do bieżącej wody. Jednak zasoby Polski w wodę nadającą się do spożycia są jedne z najniższych w Europie, porównywane do zasobów Egiptu.

Oszczędzanie wody często kojarzy się z obniżaniem higieny. To nie o to chodzi. Zmieniając nasze własne nawyki, już oszczędzamy. Dodatkowo instalując perlatory -  niewielkie urządzenie,  dzięki któremu  strumień wody wypływający z kranu jest napowietrzony, woda wypływa w mniejszej ilości, co pozwala na ponad 50-proc. oszczędność!

Projekt „3xŚrodowisko” zachęca przedsiębiorców do oszczędzania. Proponowane rozwiązania przynoszą efekty. A dodatkowo, gdy pomyślimy, że w firmach z sektora MŚP pracuje ponad 9 mln osób i jeśli każda z tych osób zaoszczędzi dziennie zaledwie 1 litr wody, to ile wody oszczędzimy rocznie… ponad 3 mld litrów!

No właśnie, jak zachęcić  firmy z sektora MŚP a przede wszystkim pracowników do oszczędzania? Dlaczego jest to tak ważne? Sektor MŚP zatrudnia ok. 9 milionów osób, jeśli wyobrazimy sobie, że każda z tych osób oszczędzi tylko jeden litr wody każdego dnia, to w skali roku oszczędności przekroczą 3 miliardy litrów wody! Dlatego właśnie zachęcamy do oszczędzania.

*** 

Projekt „3xŚrodowisko”  wspiera działania pro-ekologiczne w firmach z sektora MSP. Pokazuje, że ochrona środowiska zaczyna się od obniżania rachunków, czyli od oszczędzania wody, energii elektrycznej i innych zasobów. Firmy mogą wypracować metody takich działań podczas bezpłatnych warsztatów oraz korzystając 
z bazy dobrych praktyk. Projekt jest dofinansowany z udziałem instrumentu finansowego Unii Europejskiej LIFE+ i ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
www.3xsrodowisko.pl

Facebook:  www.facebook.com/Ekologiawfirmie

Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji