...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS, materiał promocyjny

Oszczędność czasu i kosztów w gospodarce surowcowej

Wiele przedsiębiorstw koncentruje wysiłki na maksymalnej optymalizacji procesów sprzedaży, szukając tam największych korzyści. Warto jednak zwrócić również uwagę na obszar gospodarowania surowcami, ponieważ także tam możemy znaleźć oszczędności przy wsparciu zintegrowanego systemu informatycznego.

W sytuacji rosnących cen surowców warto przyjrzeć się prowadzonej w naszej firmie gospodarce surowcowej i zastanowić się, czy jest ona zorganizowana w sposób dający największe korzyści. Czy wszystkie procesy planowania, sterowania, kontroli przebiegają niezależnie od zmiennych uwarunkowań personalnych (tzw. czynnika ludzkiego)? Należy także zwrócić uwagę na wielkość stanów magazynowych, jakość dostarczanych surowców, datę trwałości, sposób wydawania surowców na produkcję oraz rozliczanie magazynów. Odpowiednie zarządzanie surowcami pozwoli uwolnić środki finansowe, zwiększając płynność przedsiębiorstwa, odciąży magazyn i zredukuje straty wynikające np. z powodu przeterminowania produktu czy z braku kontroli nad wydawaniem surowców do produkcji.

   
 

Natychmiastowe korzyści
• dostęp do wszystkich niezbędnych danych online
 • kontrola i monitoring dostaw
 • eliminowanie błędów przy przyjęciu surowca
 • ograniczenie ręcznej, pracochłonnej, papierkowej pracy
 • optymalne stany magazynowe

 

 

Spójny system zarządzania
Efektywna organizacja procesów zarządzania magazynem przyniesie spodziewane korzyści, jeśli wsparta będzie specjalistycznym zintegrowanym systemem informatycznym, dedykowanym branży piekarskiej. Integracja modułów zaopatrzenia, gospodarki magazynowej i produkcji w jednym systemie sprawia, że newralgiczny w każdej firmie dział logistyczny otrzymuje pełne i aktualne dane niezbędne do zarządzania zaopatrzeniem. Pozwalają one na świadome, mające uzasadnienie w liczbach, podejmowanie decyzji oraz optymalne dostosowanie zakresu zamówień do potrzeb.

Informacja to podstawa
Dane, o których mówimy, to nie tylko informacje tylko o stanach magazynowych. Taka informacja jest zbyt uboga, aby odpowiednio zarządzać (tj. przygotowywać i realizować) procesami zaopatrzenia w przedsiębiorstwie.

Użytkownicy zintegrowanego Systemu CSB otrzymują m.in. dane dotyczące:
• stanów magazynowych,
• podpisanych kontraktów,
• stanów planowych, minimalnych/maksymalnych, alarmowych magazynu,
• stanów dyspozycyjnych,
• planowanej produkcji,
• statystyk/danych archiwalnych z poprzednich okresów,
• warunków handlowych dostawców, ich asortymentu, cen, rabatów oraz danych logistycznych,
• automatycznie generowanych propozycji zamówień.

Pracownik dysponujący taką wiedzą może szybko złożyć zamówienie; towar pojawi się we właściwej ilości
w odpowiednim czasie, we właściwym miejscu, bez pomyłek i strat. System aktywnie wspomaga użytkowników również w momencie przyjęcia surowca. Z chwilą pojawienia się dostawcy pracownik magazynu ma dostęp do wszystkich danych o spodziewanej dostawie, znajdujących się w centralnym systemie ERP. Jego zadanie ogranicza się zatem do weryfikacji dostawy według zamówienia pod kątem ilościowym i jakościowym.

     
 

Artykuł pochodzi z kwietniowego 2013 wydania magazynu Mistrz Branży

 

Zamów numery archiwalne w wersji PDF: prenumerata@MistrzBranzy.pl

 

 
Bezbłędna kontrola
Wszelkie błędy i pomyłki są w ten sposób eliminowane jeszcze przed przyjęciem surowca, pracownicy nie skupiają się na pracochłonnym wyjaśnianiu niezgodności i korekcie dokumentów. Pozytywny wynik kontroli dostaw oznacza automaty-
czne zaksięgowanie surowca w zdefiniowanym (skonfigurowanym) wcześniej magazynie. Już na tym etapie
– ze względu na wymagania śledzenia pochodzenia – każda partia dostawy surowca otrzymuje indywidualny numer, który pozwala odtworzyć drogę surowca w cyklu produkcyjnym i dystrybucyjnym przedsiębiorstwa.   

Adam Steć


Bieżące wydanie czasopisma

Zobacz zjawiskowy tort Angeliki Chwyć i Renaty Martyny z mistrzostw w Mediolanie! Zainspiruj się jesiennymi dekoracjami. Rozsmakuj się we włoskiej pizzy zamiast lodów.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  oprogramowanie dla piekarni

  żytni IG niski indeks

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji