...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AK

„Oszczędzaj, chroniąc środowisko” – konkurs dla firm sektora MŚP

Od czerwca br. do 19 lutego 2016 r. trwa konkurs dla firm sektora MŚP z 6 różnych branż, które wdrożyły lub zamierzają wdrożyć rozwiązania proekologiczne w produkcji i usługach. Konkurs jest adresowany również dla mikro, małych i średnich piekarni, cukierni czy lodziarni. Jakie są warunki uczestnictwa i co jest wygraną?

Zapraszamy do rozmowy z Leszkiem Nowaczykiem, kierownikiem Projektu „3xŚrodowisko”, w ramach którego realizowany jest konkurs „Oszczędzaj, chroniąc środowisko”.

Marta Krzyżanowska: W ramach projektu „3xŚrodowisko” został ogłoszony konkurs dla firm z sektora MŚP. Kto może do niego przystąpić?

Leszek Nowaczyk: To konkurs dla polskich małych i średnich firm z branż: usług osobistych (salony fryzjerskie i kosmetyczne), spożywczej (piekarnie, cukiernie), budowlanej, poligraficznej, drzewnej oraz samochodowej. Wszystkie firmy z wymienionych branż, które wdrażają rozwiązania pozwalające im na oszczędzanie zasobów, tj. wody, energii elektrycznej, paliwa i innych, zapraszamy do udziału w tym konkursie. Mogą się pochwalić swoimi rozwiązaniami i osiągnięciami, a dodatkowo mają szansę na zdobycie nagrody, która jest refundacją poniesionych przez nich kosztów na wdrożenie proekologicznych rozwiązań.

Jakie są szanse na wygraną?

Do wygrania jest aż 30 nagród! Po 3 nagrody w każdej branży, a dodatkowo są również przewidziane po dwie nagrody wyróżnienia. Więc szanse na zdobycie nagrody są duże. Oczywiście im ciekawsze rozwiązania, tym większa szansa jest nagrodę. Należy przy tym pamiętać, że rozpatrywana jest procentowa skala uzyskanych oszczędności. Mikroprzedsiębiorstwo, które zaoszczędzi 10% zużywanej dotychczas wody, jest tak samo ważne jak firma zatrudniająca 100 osób, która też zaoszczędzi 10%, chociaż w pierwszym przypadku może chodzić o kilkanaście metrów sześciennych, a w drugim o setki.

Jakich nagród mogą się spodziewać uczestnicy?

W każdej z sześciu branż objętych projektem przewidziano następujący zestaw nagród: I nagroda – do równowartości 1000 euro, II nagroda – do równowartości 750 euro, III nagroda – do równowartości 500 euro. Dodatkowo, niezależnie od nagród, w każdej branży przewidziano po dwa wyróżnienia za oryginalność i nowatorstwo wdrożonego rozwiązania – do równowartości 800 euro!

Jak można przystąpić do konkursu?

Aby wziąć udział w konkursie, należy: wypełnić formularz zgłoszeniowy, opisać wdrożone zmiany i przedstawić, jakie oszczędności zostały osiągnięte w firmie, która aplikuje (ile zaoszczędzono zasobów: wody, energii elektrycznej, paliwa itd.). Wypełniony formularz należy wysłać do Stowarzyszenia REFA Wielkopolska – lidera projektu. Szczegóły można znaleźć na stronie www.3xsrodowisko.pl.

Czy każda firma działająca w wymienionych branżach może uczestniczyć w konkursie?

Konkurs jest skierowany do firm, które miały styczność z projektem „3xŚrodowisko”, a więc do firm referencyjnych w projekcie, firm, które uczestniczyły w warsztatach organizowanych w ramach projektu lub firm, które przy wypracowywaniu rozwiązań skorzystały z pomocy ekspertów lub animatorów projektu 3xŚrodowisko. Wystarczy zatem nawet jednorazowy kontakt z ekspertem projektu lub animatorem, który zaowocuje ciekawym rozwiązaniem oszczędnościowym, aby firma mogła wziąć udział w konkursie. Wszystkie kontakty są dla firm bezpłatne.

To znaczy, że przedsiębiorstwa, które do tej pory nie uczestniczyły w projekcie, powinny skontaktować się z przedstawicielami projektu?

Tak, zachęcam do kontaktu mailowego: biuro@refa.pl, nasi eksperci będą wsparciem w opracowaniu najbardziej skutecznych rozwiązań, jeśli firma chciałaby skonsultować swoje pomysły. Dotyczy to zresztą wszystkim firm, także i tych, które już wcześniej uczestniczyły w projekcie, np. biorąc udział w warsztatach.

Czy rezultaty, które zostały wypracowane do tej pory, mogą być inspiracją dla firm zainteresowanych konkursem?

Zdecydowanie tak. Mamy cały czas rozbudowywaną bazę dobrych praktyk, czyli rozwiązań, które sprawdziły się w innych firmach. To może być inspiracją, bo każda firma może te praktyki udoskonalać, dostosowywać do własnej specyfiki. Zapraszamy również na warsztaty, które są prowadzone przez naszych ekspertów – praktyków. Mamy bardzo pozytywne oceny tych warsztatów, uczestnicy wychodzą z nową wiedzą i gotowymi pomysłami do wdrażania we własnych firmach.

Dziękuję za rozmowę i zapraszamy firmy do uczestniczenia w konkursie.

Dziękuję i zapraszam!

Rozmawiała Marta Krzyżanowska, koordynator ds. promocji

Projekt „Trzy kampanie integrujące przedsiębiorstwa sektora MŚP i ich otoczenie w działaniach na rzecz ochrony środowiska” jest dofinansowany z udziałem instrumentu finansowego Unii Europejskiej LIFE+ i ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

 

 

 

 

 

Bieżące wydanie czasopisma

Sernik idealny, czyli jaki? Jaką rolę jajko odgrywa w wypiekach? Wiosenne kwiaty z cukru krok po kroku. Historia piekarni Versailles. A na naszej okładce Branżowa Osobowość Roku - Agnieszka Krenc. Zapraszamy do lektury...

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  Piece Hoba do Jackowski

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji