...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja KG

Industriada 2014: Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek

14 czerwca rusz Szlakiem Zabytków Techniki i odwiedź Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek. Zabierz ze sobą swoją pociechę i razem przenieście się w przeszłość nie tylko chleba, ale i techniki – upieczcie wspólnie bułeczki i przyjrzycie się starym komputerom.

Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie to instytucja powstała z kolekcjonerskiej namiętności jednego człowieka – Piotra Mankiewicza. Po latach gromadzenia zbierackich osobliwości, w 2000 roku postanowił pokazać je szerszej publiczności. W muzeum najważniejszy jest chleb – od procesu jego powstawania do obecności w szeroko pojętej kulturze. Od niedawna właściciel muzeum poszerzył jego zakres tematyczny o pamiątki szkolne i... inne różności.

 

Tegoroczne atrakcje w Muzeum
Za 13 złotych będzie można nie tylko zwiedzić Muzeum, ale także upiec własnoręcznie uformowane bułeczki i skosztować faworki. Każdy zwiedzający wybije także monetę, która upoważnia do zakupu faworków bądź kawy/herbaty z ciastem.
Przez cały dzień, od godziny 12.00, przygotowano „Śląski plac”, gdzie przeniesiemy się w czasie i zagramy w szkata, pokulamy felgi, zagramy w kapsle, poskaczemy w gumę i w klasy, rozbudzimy wyobraźnię dzieci – wynajdziemy zabawki w każdej rzeczy, która wpadnie w ręce. Nie zabraknie warsztatów naukowych dla dzieci i wzorem Józefa Bożka ze Śląska Cieszyńskiego, stworzymy własny batyskaf oraz łódź podwodną, oczyszczalnię wody, telefon oraz instrumenty muzyczne z odpadów. Czas zwiedzania umili nam występ Bytomskiego Chóru pod batutą długoletniej artystki chóru Opery Śląskiej Moniki Woleńskiej. Zapraszamy także do wspólnej zabawy „Strąć puszki” i sprawdzianu swojej zręczności w niegdyś powszechnie popularnej grze podwórkowej. Przekonajmy się jak poradzilibyśmy sobie w konkurencjach naszych przodków. Najlepsi uczestnicy otrzymają nagrodę! Po południu zostaną uruchomione eksponaty z wystawy starych komputerów. Zwiedzający będą mieli okazję do wspomnienia początków swojej przygody z elektroniką, a najmłodsi goście przyjrzeć się „dziadkom” swoich notebooków. Na koniec poznamy smaki Śląska. Będzie można spróbować miejscowych kiełbasek, krupnioków, żurku, wodzionki oraz chleba z tłustym. W pierwszej kolejności dla zapisanych osób na zwiedzanie.

Wypromować region – Industriada
Industriada to najlepszy przykład na to, jak dbać o dziedzictwo kulturowe – fabryki, kopalnie i huty, w których pracowali nasi przodkowie. Górny Śląsk posiada niepowtarzalny klimat, a jego przemysłowa scheda warta jest głębszego poznania, nie tylko ze względu na historię, jaka się za nią kryje, ale i unikatowości na skalę międzynarodową. W skład Szlaku Zabytków Techniki wchodzą starannie wybrane zabytki, które reprezentują różnorodność przemysłu, funkcjonującego w regionie przez wiele, wiele lat. SZT to idea, która połączyła pasjonatów tematu, nie tylko maszyn, ale i regionu, i to dzięki nim huty i kopalnie nie popadły w zapomnienie, dostały nowe życie jako tętniące życiem eksponaty dawnej epoki. Ocalenie tych miejsc dało początek fali: Bydgoszcz, województwo łódzkie czy Kraj Morawsko-Śląski w Czechach, na wzór Dolnego śląska opracowały swoje szlaki, prezentując najciekawsze historycznie i architektonicznie zabytki górnictwa, hutnictwa, kolejnictwa, łączności, związanych z produkcją wody oraz energią i przemysłem spożywczym. Jest to także szansa dla rozwoju świadomej i przemyślanej turystyki, a możliwość zwiedzania skansenów czy osiedli robotniczych, łączy zwiedzanie z edukacją, na temat tego, jak niegdyś wyglądało życie robotników i ich rodzin. Za każdym razem Industriada proponuje wiele atrakcji w każdym z zabytków, dlatego warto zainteresować się, co ciekawego tym razem można zobaczyć i przeżyć w naszej bliższej i dalszej okolicy, zainteresować się pokazami, koncertami i całym arsenałem pomysłów na spędzenie sobotniego dnia.

Oficjalna strona Industriady – informacja o atrakcjach, bezpłatnym transporcie (w tym roku do Industriady dołączyły Koleje Śląskie!).

Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie – program

Bieżące wydanie czasopisma

Czy można się doktoryzować z słodkości? Jak smakują czekoladki prosto z lodówki? W co warto zainwestować w piekarni i cukierni? Jakie zioła włączyć w swoją produkcję?

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji