...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Piernikowy kalendarz Adwentowy

Ponad 100 elementów, w tym ręcznie lukrowane pierniki, które prezentują przekrój różnych kultur i wzornictwa polskiego - kalendarz Adwentowy zyskuje nowe znaczenie dzięki ambitnemu podejściu Agaty Kowalczyk.

Kartonik z 24 figurkami z słabej jakości czekolady? Kalendarz Adwentowy coraz częściej odchodzi od tego stereotypu. Tegoroczna propozycja Agaty Kowalczyk z Szalony Cukiernik sprawia, że zaczniemy o nim myśleć w zupełnie nowy sposób. Na czym polega ambitny pomysł cukierniczki? Przede wszystkim, zamiast czekoladek znalazły się w nim ręcznie dekorowane pierniki. Opakowaniem jest domek, który po użyciu może zyskać nowe życie jako zabawka do kolorowania. Całość składa się z ponad 100 elementów!

 

 

- To naprawdę szalony projekt! - mówi pomysłodawczyni. - Do końca nie wierzyłam, że uda mi się dopiąć swego przy tylu trudnościach. Pandemia i zdalne nauczanie skutecznie utrudniały mi pracę. 

Agata Kowalczyk miała już pewną wprawę w tego typu projektach. Pierwszy piernikowy kalendarz w jej wykonaniu pojawił się już w tamtym roku. 

- Pierwszy kalendarz z inspiracjami na każdy dzień powstał w zeszłym roku testowo. W tym roku taka typowa bombonierka też jest dostępna, ale szukałam czegoś innego. Zależało mi na czymś, co będzie wizualnie ładne i unikatowe. Chciałam, żeby forma była jak najdalsza od tradycyjnej bombonierki z marketu. I by mój “kalendarz” niósł pewną treść, dodatkową wartość, żeby to było coś więcej - wyjaśnia. 

Prace zaczęły się już we wrześniu, kiedy został wybrany temat ludowy do kalendarza. Następnie cukierniczka zbierała inspiracje i szukała "pudełka" na 24 pierniki. - Pojawiły się różne pomysły, ale jak znalazłam kamieniczki to przepadłam! Zamówiłam je od razu i sprawdziłam, co dokładnie się tam zmieści. Chciałam, żeby ciasteczka były spójne stylistycznie i jednocześnie różnorodne. Zdecydowałam się na  anielskie skrzydła z motywami ludowymi. W sumie motywów (czyli regionów) jest 9 - mówi Agata Kowalczyk. Pojawia się więc styl: łowicki pasiak, kaszubski haft,  ceramika z Bolesławca, koniakowskie koronki i kilka innych. Różnorodne są też techniki zastosowane przy zdobieniu pierniczków. - Wiem, że dla laika to mało istotny szczegół, ale w ten sposób praca nad piernikami daje mi większą frajdę z lukrowania! - deklaruje. 

 

 

Sama receptura na pierniki jest tradycyjna, czyli na prawdziwym miodzie, maśle i z pachnąca mieszanką korzennych przypraw. Przepis pochodzi z pracowni “A ja to pierniczę” Ani Komisarczyk.

Każdy kalendarz to 24 kamieniczki umieszczone w dużym domku plus 2 dodatkowe (w tym roku Adwent jest dłuższy). Każdy piernik mierzy ok 4-5 cm. W każdym domku zamknięte jest nie tylko ciasteczko (a nawet 2 w wersji dla rodzeństwa), ale również fragment Bożonarodzeniowej szopki do samodzielnego złożenia! Są też inspiracje na każdy dzień. Domki są z grubej tektury, każdy się wysuwa z dużego domku i można je potem dodatkowo wykorzystać - pomalować i się bawić lub zostawić na kolejny rok.  W ten sposób kalendarz doskonale odpowiada trendowi zero waste. Licząc domki jako osobną część, to ponad 100 elementów -dokładnie 105 ze świątecznym prezentem.

Oprócz kalendarza z kamieniczkami, w ofercie Szalonego Cukiernika znajdzie się bardziej tradycyjny (ale również piernikowy) kalendarz okienkowy. Kalendarze wysyłane są bezpośrednio na adres klienta. 

Więcej informacji >>> KLIK!


Bieżące wydanie czasopisma

Justyna Sekunda o upartym dążeniu do celu i pukaniu do drzwi klienta premium. Aleksandra Gostomska i Paweł Ignaciuk o przekazywaniu historii i emocji w ciastkach. Tomasz Dudek o potędze inwestowania w siebie.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  Wypieki wegańskie puratos

  pieczywo babuni lesaffre

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji