...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Podatek handlowy ominie małe i średnie sklepy

Ministerstwo Finansów przedstawiło nową wersje podatku od handlu detalicznego. Wynika z niej, że nawet średnie sklepy nie muszą się obawiać nowej daniny. Kwota wolna ma wynieść 17 mln zł miesięcznie, czyli 204 mln zł rocznie.

To kolejna propozycja przepisów, których celem jest opodatkowanie dużych sieci detalicznych. Nie wiadomo, czy będzie to ostatnia wersja. Ostatnio pojawiały się informacje, że może być więcej niż jedna propozycja ustawy.

Stawki 0,8% i 1,4%
Najnowszą zaprezentowało Ministerstwo Finansów. Wynika z niej, że podatek będą opłacały sklepy o obrotach przekraczających 17 mln zł miesięcznie. Tu warto dodać, że kwota ta będzie liczona bez VAT, ale także nie będzie obejmować sprzedaży na rzecz przedsiębiorców. To znaczy, że nawet duże sieci, o ile sprzedają na rzecz przedsiębiorców, mogą uniknąć płacenia podatku.

Pierwsza stawka ma wynieść 0,8%. Będzie obejmować podmioty, których przychody wynoszą od 17 do 170 mln zł miesięcznie. Druga stawka, wg której podatek zapłacą podmioty o przychodach przekraczających 170 mln zł miesięcznie, to 1,4%. Konstrukcja podatku będzie zbliżona do sposobu naliczania daniny w PIT, czyli 1,4% będzie obejmować jedynie kwotę przychodów ponad 170 mln zł miesięcznie.

Paliwa do celów opałowych zwolnione
W najnowszym projekcie nie wspomina się o różnicowaniu podatku w zależności od dnia tygodnia (w pierwotnym sprzedaż w weekend miała być objęta wyższą stawką). Pojawiają się za to wyłączenia, których nie było wcześniej. I tak z podatku ma być wyłączona m.in. sprzedaż gazu (zarówno rozprowadzanego sieciami dystrybucyjnymi, jak i oferowanego w butlach), węgla kamiennego i innych paliw stałych, a także oleju napędowego, używanego do celów opałowych.
Zwolnienie ma objąć również leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne. Również towary, zbywane w ramach świadczenia usług gastronomicznych, z podatku będą zwolnione.

Podatek będzie kosztem podatkowym
W informacji przedstawionej przez resort finansów nie wspomina się nic o opodatkowaniu handlu internetowego. Z drugiej strony jednak definicja, zaprezentowana przez resort, mówi o objęciu daniną sprzedaży na rzecz konsumenta, w czym oczywiście zawiera się handel internetowy.

Podatek od handlu, zapłacony przez sklep, ma być kosztem podatkowym przy wyliczaniu CIT. To oznacza, że ci, którzy zapłacą podatek od handlu, będą obciążeni mniejszą daniną dochodową.

Marek Siudaj, Tax Care

Bieżące wydanie czasopisma

Ile trwa przygotowanie słodkiego stołu? Jak składać tort? Jakie ranty najlepiej się sprawdzą? Wreszcie - co naprawdę wchodzi w skład ceny tortu. A także kasztanowe bochenki, pachnące ciastka oraz piekarnia jako oaza spokoju. Zapraszamy!

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF PDF >>

  Pełny numer dostępny tylko w prenumeracie >>
  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji