...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja PS

Polskie produkty doceniane za granicą

Dobra jakość, niższe ceny, a także unikatowość produktów – to wszystko wpływa na wzrost wskaźników polskiego eksportu na światowych rynkach. Ceniona jest przede wszystkim polska żywność, w tym m.in. produkty cukiernicze.

O tym, że co polskie, może być dobre, przekonują się regularnie kraje na całym świecie. Eksportujemy we wszystkich branżach, jednak zagranicą najbardziej doceniają naszą żywność. Coraz bardziej otwieramy się chociażby na rynek azjatycki, ze wskazaniem na Chiny. Popularne jest tam szczególnie polskie mięso, dzięki któremu w głównej mierze eksport polskiej żywności wzrósł do tego kraju czterokrotnie w pierwszych sześciu miesiącach 2013 roku. Chińczycy importują na potęgę wieprzowinę, ale przykładów mniejszych produktów sprowadzanych do Państwa Środka jest o wiele więcej.


Dalekosiężne plany małych firm
Azjatom smakują także produkty cukiernicze. Wkrótce tamtejszy rynek może podbić kolejny produkt, jakim jest słomka ptysiowa marki Brześć. Łakocie to cieszy się dużą popularnością w naszym kraju, stopniowo podbija rynki nie tylko państw Europy Zachodniej, ale także Kanady czy Rosji. ,,ZPC Brześć może być wzorem dla innych, rodzinnych przedsiębiorstw, że stopniowo, z biegiem lat, eksport produktów może systematycznie wzrastać, przy czym nie odbija się to negatywnie na rodzimej sprzedaży” – komentuje Arkadiusz Drążek, dyrektor handlowy ZPC Brześć.

Przykładów takich firm jest w naszym kraju mnóstwo. Zagraniczni importerzy cenią przede wszystkim konkurencyjne ceny, wyższą jakość naszych produktów, ale także ich unikatowość. Kiedy nie mają one swoich odpowiedników w kraju bądź na kontynencie, chętnie są importowane, nawet za ocean, tak jak wspomniana słomka ptysiowa.


Słodycze napędzają eksport
Pomimo eksportu na coraz większą skalę do Azji, Polska żywność nadal jest głównie rozprowadzana do krajów Unii Europejskiej (prawie w 70%). Niemcy importują nasze produkty o łącznej wartości 2 miliardów euro, Wielka Brytania, 682 milionów euro. O 21% wzrósł także import do Rosji (sięgnął 641 milionów euro). Nie od dziś wiadomo, że kryzys ekonomiczny mocniej dotknął inne kraje Europy Zachodniej, dzięki czemu pojawiła się szansa dla polskich firm na lokowanie swoich produktów na zagranicznych rynkach. W dalszej perspektywie może to tylko pomóc wzrostowi gospodarczemu naszemu krajowi.


Dzięki udanym inwestycjom w ostatnich latach, polskie zaplecza przemysłowe są lepiej wyposażone w porównaniu z innymi krajami Europy. Możemy pochwalić się jedną z najnowocześniejszych baz technologicznych na kontynencie, wciąż jednak jest jeszcze wiele do poprawienia, jeśli chodzi o sprzedaż.


Ogólnie rzecz biorąc, eksport polskich produktów rolno-spożywczych wzrósł w pierwszej połowie 2013 roku o 13,8%, a jego wartość szacuje się na niewiele ponad 9 miliardów euro. Nawet pomimo wzrostu importu do 7 miliardów euro, nadwyżka eksportu wyniosła 2,3 miliarda euro, dzięki czemu branża spożywcza plasuje się na samym szczycie wśród wszystkich polskich branż, jeśli chodzi o eksport. Duży wpływ na tak pozytywny wynik miało m.in. dodatnie saldo handlu wyrobami cukierniczymi.


Wymiana handlowa z innymi krajami rysuje się więc dla Polski w jasnych barwach. Systematycznie umacniamy się na tradycyjnych rynkach, a także dokonujemy ekspansji na nowe, jednocześnie promując na szerszą skalę nasze rodzime produkty.


"Brześć" Sp.J. ZPC -  Rodzinna firma istniejąca od 1984 roku. Brześć specjalizuje się w tradycyjnych, opartych na domowych recepturach wyrobów cukierniczych. Produkty Brześcia są sprzedawane poprzez przedstawicieli i dystrybutorów na terenie całej Polski.

Bieżące wydanie czasopisma

Zobacz zjawiskowy tort Angeliki Chwyć i Renaty Martyny z mistrzostw w Mediolanie! Zainspiruj się jesiennymi dekoracjami. Rozsmakuj się we włoskiej pizzy zamiast lodów.

 • Wykup prenumeratę

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać  Przejrzyj numer online lub pobierz PDF >>

  Drukowany numer dostępny w prenumeracie >>

  oprogramowanie dla piekarni

  żytni IG niski indeks

  Wypieki wegańskie puratos

  Lody MEC3

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji