dodano , Redakcja PS

Powalcz o tytuł Piekarza Roku!

Zbliża się kolejna edycja Święta Chleba i Piernika – imprezy, która wyrosła z tradycji jaworskiej ziemi, z bogato zapisanych kart jej historii. Jak zwykle w ostatni weekend wakacji na jaworskim rynku pojawią się mistrzowie piekarnictwa z całej Polski i z zagranicy, którzy prezentować będą swoje wypieki.

Oczywiście nie można zapomnieć o najważniejszym wydarzeniach tego święta – konkursach na Piekarza Roku i na Rzeźbę Piekarsko-Cukierniczą.

Kto może wziąć udział w konkursie na Piekarza Roku? Każdy piekarz lub właściciel piekarni, bez względu na wielkość piekarni, staż pracy w zawodzie czy długość prowadzenia piekarni. Ważne, żeby piekł zdrowy, smaczny i aromatyczny polski chleb. Kandydatów do tego tytułu mogą zgłaszać: czasopisma lokalne i branżowe, izby rzemieślnicze, cechy, samorządy, piekarnie oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Rzemieślników Piekarstwa RP. O czym jeszcze należy pamiętać? Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 16 lipca 2018 r., zgaszenia można dokonać drogą elektroniczną: promocja@jawor.pl lub tradycyjną: Gmina Jawor, 59-400 Jawor, Rynek 1, z dopiskiem „Konkurs Piekarz Roku”. Będą one przyjmowane i analizowane przez kapitułę konkursu, która odwiedzi również wybrane piekarnie. Na co może liczyć Piekarz Roku 2018? Na pewno na promocję w mediach współpracujących z gminą Jawor oraz na pełne prawo do posługiwania się tym tytułem i umieszczania go na swoich wyrobach.

W przypadku konkursu na Rzeźbę Piekarsko-Cukierniczą termin zgłoszeń upływa nieco wcześniej, bo już 13 lipca (zgłoszenia należy nadsyłać na adres jak w przypadku konkursu na Piekarza Roku, pamiętając o dopisku: „Konkurs na Rzeźbę Piekarsko-Cukierniczą”). Jest on rozgrywany w dwóch kategoriach: rzeźby małej (do 5 kg) i rzeźby dużej (powyżej 5 kg). Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu dowolną ich liczbę. Ważne, żeby rzeźby były wykonane z ciasta chlebowego, piernikowego lub innego o wysokich walorach artystycznych, były wyrobem przestrzennym, trójwymiarowym, można korzystać z metalowych stelaży.

Regulaminy konkursów dostępne na stronie: www.schip.jawor.pl/konkursy.

Bieżące wydanie czasopisma

W nowym Panie nadają tonu. Monika Walecka odczarowuje stereotyp piekarza, Madame Caramel przewodzi po kulinarnych zakątkach Paryża, a sensorka Renata Januszewska odkrywa smakowe niuanse w czekoladzie. Pań nie brakuje w nowym dziale Rzemiosło Przyszłości, jednak mamy też zacne grono Panów. Sprawdź, kto i co się za tym kryje.

Zobacz więcej
Bieżący numer

Polecamy przeczytać

Przejrzyj online Katalog reklam lub ściągnij na dysk (aktualny) PDF >>

Mistrz Branży

Maszyny i urządzenia do produkcji