...

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Poniżej znajdują się informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Portalu MistrzBranzy.pl

 1. Administratorem Danych jest „Grupa 69” s.c. z siedzibą w Katowicach, ul. Klimczoka 9, 40-857 Katowice
 2. W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Administratorem pod adresem e-mail: dane@mistrzbranzy.pl
 3. Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
 4. Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
 5. Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
 6. Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
 7. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
 8. Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
 9. Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 10. Administrator informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności.

dodano , Redakcja AU

Producent słynnych pralinek Mozartkugeln zamyka fabrykę

Czy to oznacza, że kultowe słodycze znikną całkowicie z półek?

Korzenie firmy sięgają lat 40. XX wieku. To właśnie wtedy firma Salzburg Schokolade zaczęła swoją działalność w miasteczku Grödig we wschodniej Austrii. Mieści się ono obok Salzburga, rodzinnego miasta Wolfganga Amadeusza Mozarta. Stąd fenomen samych Mozartkugeln, które stały się pamiątką turystyczną i sztandarowym produktem firmy. 

 


W listopadzie 2021 roku firma popadła w stan upadłości i została przejęta. Obecnie długoterminowe wysiłki restrukturyzacyjne nie powiodły się. Jak donosi „Salzburger Nachrichten”, zakład zostanie zamknięty pod koniec roku 2024.

Salzburg Chocolate jako przyczyny ostatecznego zakończenia podaje znaczny wzrost cen surowców – cena kakao wzrosła trzykrotnie, zakończenie współpracy z jednym z największych klientów oraz zdecydowanie zbyt duży zakład produkcyjny. Wszystko to sprawia, że ​​„długoterminowa kontynuacja produkcji jest ekonomicznie niemożliwa”.

Firma ogłosiła, że ​​wspólnie z AMS Salzburg poszukuje się rozwiązania w zakresie dodatkowego zatrudnienia dla 65 pracowników w Grödig. Obecnie toczą się zaawansowane rozmowy z kilkoma zainteresowanymi stronami na temat sprzedaży i dalszego użytkowania istniejącego zakładu produkcyjnego.
Bieżące wydanie czasopisma

Czym wyróżnia się marcepan królewiecki? Czy rzemieślnicza piekarnia to najpewniejszy biznes? Dla kogo mleko A2? Jak powstają zefirki?

 • Wykup prenumeratę
 • Wspieraj twórczość

 • Zobacz więcej
  Bieżący numer

  Polecamy przeczytać

  Aktualny numer Mistrza Branży, zobacz online lub pobierz PDF >>

  Mistrz Branży

  Maszyny i urządzenia do produkcji